W Warszawie otwarte zostaną butiki Chanel i Diora

Paryski butik Chanel przy 31 Rue Cambon, fot. Mary Hop
Paryski butik Chanel przy 31 Rue Cambon, fot. Mary Hop
Luksus ma wiele oblicz, ale bez wątpienia marki takie jak Chanel czy Dior stanowią jedne z tych najbardziej rozpoznawalnych. Nieoficjalnie wiadomo, że niebawem w Polsce powstaną ich butiki. Gdzie? Oczywiście w Warszawie.

Rynek dóbr luksusowych rośnie w naszym kraju z każdym rokiem – jeśli wierzyć raportom KPMG, w 2019 wzrost wyniósł aż 5,4%. To zaś przekłada się na wartość przeszło 25 miliardów złotych! Nic więc dziwnego, że wzmaga się nie tylko sprzedaż luksusowych hybryd Lexusa, ale i topowe marki zaczynają patrzeć na Polskę jako nowy rynek zbytu. Według nieoficjalnych informacji, do których dotarła „Rzeczpospolita”, także Chanel i Dior chcą być noszone przez Polki i Polaków.

Nowe butiki Chanel i Diora pojawią się w ciągu kilku miesięcy

Hotel Raffles Europejski, fot. Property Design
Hotel Raffles Europejski, fot. Property Design

Jak wspomniałem, informacje „Rzeczpospolitej” są nieoficjalne. Ruch domów mody Chanel i Dior nie byłby jednak niczym zaskakującym. Niedawno na polski rynek wszedł jeden z ich konkurentów – Hermès Paris. Co ciekawe, podobnie jak przecierający szlaki Hermès, także ikoniczne francuskie marki mają pojawić się w Hotelu Raffles Europejskim. W okolicy, głównie przy Moliera i placu Piłsudskiego, także roi się od butików. Powoli ta część Warszawy staje się zatem luksusowym rejonem zakupowym. Doniesień prasowych nie potwierdzają na razie władze historycznego hotelu:

Ze względu na obowiązujące klauzule poufności nie udzielamy informacji na temat statusu negocjacji z kolejnymi markami, które pojawią się w Europejski Boutiques. Ponadto mamy w zwyczaju pozostawianie tego przywileju, jakim jest ogłoszenie ekspansji marki, po stronie naszych najemców.

– Katarzyna Lemańska, dyrektor wynajmu i marketingu H.E.S.A. (właściciele hotelu)

Prestiżowa lokalizacja, luksusowa konkurencja w okolicy i odrestaurowany budynek z wielką historią – brzmi świetnie, prawda? Istniejący od 1857 roku Hotel Europejski to świadectwo warszawskiej historii. Także za komuny budynek miał okazję zapisać się w peanach, choćby za sprawą The Rolling Stones czy Marlene Dietrich, których gościł podczas ich występów w Polsce.

W ostatnich latach budynek przy Krakowskim Przedmieściu odzyskuje dawny blask dzięki dołączeniu do sieci hoteli Raffles i generalnemu remontowi. Europejski Boutiques jest zaś kolejnym polem rozwoju tego luksusowego przybytku. Na razie nie wiadomo, kiedy dokładnie Butiki Chanel i Diora zostaną otwarte. Mówi się jednak, że to kwestia co najwyżej kilku miesięcy.

Autor artykułu
More from Damian Halik

Netflix pracuje nad kontynuacją „Pogromców mitów”

Wyrzucanie z ramówki niektórych programów, bywa strzałem w stopę nadawcy, tym bardziej,...
Czytaj wiecej