Warsaw Bubbles Day

Dajcie się ponieść szampańskim emocjom i uwolnijcie bąbelki na Warsaw Bubbles Day, pierwszym w Polsce festiwalu promującym kulturę szampańską i prezentującym bogactwo szampańskich bąbelków.

Ponad 300 domów szampańskich produkuje rocznie kilka tysięcy rodzajów cuvee. Każdy z producentów dba o swój oryginalny styl i charakter oparty o know-how minionych pokoleń. Podróż po różnorodności panującej w Szampanii i bogactwie szampańskich bąbelków to fascynująca przygoda, którą można rozpocząć biorąc udział w największej w Polsce degustacji szampanów podczas Warsaw Bubbles Day.

Szampan to wino musujące jedyne w swoim rodzaju – z jednej strony żywe, niespokojne, dynamiczne, a z drugiej – wysublimowane, eleganckie i wyważone. Przez swą popularność słusznie wznoszony do rangi narodowego skarbu Francji, na przestrzeni wieków został również poddany mitologizacji i urósł do rangi jednego z najwymowniejszych symboli wszechczasów. Towarzysz najdonioślejszych chwil, ukoronowanie wydarzeń największego formatu, ulubieniec sławnych i bogatych, a także nieodłączny atrybut sukcesu, szczęścia i celebracji.

Warsaw Bubbles Day zaprasza 22 września 2017 r. na fascynującą podróż po wyjątkowym świecie szampana. Warsztaty i degustacje, przybliżą historię domów szampańskich, tajniki metody tradycyjnej, szampański foodpairing, style wybranych producentów oraz inspiracje płynące z poszerzenia szampańskich horyzontów.

Od godziny 17:00 dla gości zostaną zorganizowane degustacje komentowane i otwarte warsztaty, podczas których będzie można zgłębić wiedzę dotyczącą szampanów. Zaproszenie kierowane jest dla osób, dla których szampan jest zupełną nowością, a także tych, którzy mieli okazję go bliżej poznać.

W programie:

  • Otwarte degustacje najszerszej oferty ponad 100 szampanów prezentowanych przez najważniejsze domy szampańskie
  • Warsztaty foodpairingowe prowadzone przez Josepha Seeletso
  • Degustacje komentowane Ambasadorów Champagne Gosset i Champagne Perrier Jouet
  • Wykłady na temat pasjonującej historii szampana w Polsce
  • Panele z ekspertami Stowarzyszenia Sommelierów Polskich i Winicjatywy
  • Pokazy mistrzów w przyrządzaniu koktajli na bazie szampana
  • Wystawa szampan i sztuka
  • Szampańskie inspiracje z Berlina

Program Warsztatów dla Gości

17.30-18.15 – Joseph Seeletso – Harmonie i dysharmonie – Szampański foodpairing – Sala Pinot Noir

17.30-18.15 – Justyna Mitros – Piękno Perrier Jouet – degustacja komentowana – Sala Chardonnay

„Perrier-Jouët jest jedną z najcenniejszych szampańskich marek na świecie. Podczas Warsaw Bubbles Day poznacie wyjątkowy styl kilku cuvee stworzonych przez mistrzów piwnic domu szampańskiego z Épernay”

18.25-19.10 – Artur Marcula – Jakość Gosset – degustacja komentowana – Sala Pinot Noir

„Warsaw Bubbles Day to świetna okazja by m.in. zdegustować kilka wariantów smakowych szampana Gosset. A miłośników bąbelków z Ay oraz osoby, które chciałyby poznać bliżej ten jeden z najstarszych domów szampańskich zapraszamy na degustację komentowaną.”

18.25 – 19.10 – CoctailBar Weles – Szampańskie Klasyki – tworzenie koktajli na bazie szampana

18.25 – 18.55 – Halina Piasecka, Monika Żołnierzak – Szampan i bycie tu i teraz czyli jak praktykując Champagne Mildfulness możemy cieszyć się chwilą – Sala Chardonnay

19.20 – 20.05 – Joseph Seeletso – Harmonie i dysharmonie – Szampański foodpairing – Sala Pinot Noir

19.20 – 20.05 – Nils Lackner – Don’t take Champagne too serious – Sala Chardonnay

Szczegółowy program wydarzenia i zakup biletów znajdziecie na www.warsawbubblesday.pl

W imieniu organizatorów oraz swoim serdecznie zapraszamy.

Źródło: www.warsawbubblesday.pl www.dom-szampana.pl

Autor artykułu
More from Olaf Kuziemka

Sztuka życia w La Brasserie Moderne

W poszukiwaniu Art De Vivre, podczas Sofiel Wine Days, przemierzyłem ponad 1600...
Czytaj wiecej