Warsztaty szkicowania w ramach Lexus Creates

Szkic, Lexus ES, Koichi Suga, Lexus Creates
Szkic Lexusa ES autorstwa Koichiego Sugi, fot. Lexus Creates
Lexus Creates jest najnowszą internetową inicjatywą japońskiej marki, zachęcającą za sprawą mediów społecznościowych do działania. To seria publikacji o tematyce wzornictwa i rzemiosła, przy której Lexus współpracuje ze znanymi projektantami, artystami i rzemieślniczymi mistrzami.

Lexus już po raz trzeci zaprasza do wzięcia udziału w Lexus Creates. Wcześniej mogliśmy już uczestniczyć w warsztatach origami oraz poznać tajniki uznanych szefów kuchni, poszerzając nasze perspektywy kulinarne. By wziąć udział w przedsięwzięciu, nie trzeba mieć specjalistycznej wiedzy – w końcu chodzi o to, by nauczyć się nowych rzeczy. Jest to więc gratka nie tylko dla entuzjastów sztuki designu, ale również osób, które pragną kontaktu z japońską kulturą.

Tym razem do świata rzemieślniczego mistrzostwa zabrał nas Koichi Saga. Dyrektor generalny działu projektowego Lexusa poprowadził warsztaty szkicowania w ramach Lexus Creates. Uczestnicy programy mogą się z nich dowiedzieć przede wszystkim o wzornictwie i rzemiośle, które charakteryzują markę. Dodatkowo Suga stara się pokazać, że można czerpać radość z podstaw rysowania. To ono jest bowiem fundamentem przy projektowaniu nowego modelu, który w przyszłości ma zachwycić wszystkich fanów motoryzacji. Według niego takie projektowanie łączy przyjemne z pożytecznym, gdyż rysowanie pozytywnie wpływa na nasz organizm, redukując stres, ale jest też przyjemnością samą w sobie.

Naszkicuj Lexusa LC 500

Dla mnie jako projektanta rysowanie jest podstawową umiejętnością i odkąd pamiętam, cieszyłem się z poziomu kreatywności, na jaki pozwala. Ludzie sądzą, że ta umiejętność jest wyjątkowa i specjalistyczna, ale mówię im, że każdy może nauczyć się rysować i czerpać radość ze swobodnej ekspresji.

Koichi Suga w prosty i przystępny sposób pokazuje, że podstawy projektowania nie są trudne. Co więcej – każdy może się tym zająć. Jedyne, czego nam potrzeba, to papier i ołówek oraz podążanie za instrukcjami prowadzącego warsztaty.

Niezależnie od stylu i poziomu umiejętności, rysowanie niesie ze sobą bardzo istotne emocjonalne i umysłowe korzyści, które ludzie mogą moim zdaniem wykorzystać w każdej twórczej ekspresji. Jestem podekscytowany możliwością pokazania tego w Lexus Creates.

Pasja, która inspiruje

Szkic, Lexus LC 500, Koichi Suga, Lexus
Szkic Lexusa LC autorstwa Koichiego Sugi, fot. Lexus Creates

Między innymi za sprawą takich inicjatyw jak Lexus Creates widać, że marka chce być blisko nie tylko swoich klientów, ale również ludzi, którzy podziwiają jej modele oraz design. Jednocześnie pokazuje i przybliża zakorzenioną w nich japońską kulturę, umożliwiając zrozumienie decyzji projektowych i poznanie inspiracji. Wyraźnie widać, iż osoby pracujące przy tworzeniu nowych modeli Lexusa, to ludzie z pasją i chęcią jej przekazywania. Na pewno nie jeden projektant porzucił już szkicowanie na – mogłoby się wydać – archaicznym papierze, jednak Koichi Suga to człowiek z tradycjami i nie odcina się od nich całkowicie. Co oczywiście widać w jego projektach.

Autor artykułu
More from Jan Urbanowicz

„Palmer” – Justin Timberlake po raz kolejny zaskakuje aktorsko [Recenzja]

W miniony piątek na platformie Apple TV+ pojawił się film "Palmer" Fishera...
Czytaj wiecej