Weekday niedługo otworzy pierwszy salon w Polsce

Salon Weekday, fot. Hennes & Mauritz AB
Salon Weekday, fot. Hennes & Mauritz AB
Jeśli nazwa Weekday nie mówi wam zbyt wiele, nie czujcie się szczególnie nieobeznani w świecie mody. Ubrania tej marki dostępne są w dziewiętnastu krajach, lecz tylko w dziesięciu z nich otwarto dotąd salony stacjonarne – ma być nowocześnie, internetowo i młodzieżowo, ale przed nami ekspansja na Wschód, która rozpocznie się od Polski.

Gdy popkultura, moda młodzieżowa i streetwear łączą się z cenami na poziomie Zary, można zastanawiać się nad sensownością tego zestawienia. Istniejąca od 2002 roku marka Weekday nigdy jednak na brak popularności nie narzekała. Głównym motywem jej działania jest poruszanie aktualnych tematów jak kwestie równości czy ekologii. Obecnie niemal 70% produktów marki powstaje w zgodzie ze strategią zrównoważonego rozwoju i ekologicznych materiałów. Po jedenastu latach pod skrzydłami Hennes & Mauritz – drugiego co do wielkości przedsiębiorstwa odzieżowego na świecie – nastał czas na ekspansję. Jeśli lubicie zakupy w H&M, poniekąd macie kolejną okazję, by spojrzeć na szwedzką odzież raz jeszcze. W komunikacie prasowym przedstawiciele marki krótko charakteryzują jej działalność:

Weekday zachęca do bycia odważnym i pewnym w wyrażaniu siebie, inspiruje poprzez dynamiczne połączenie produktu, kreatywności. W swoich kolekcjach i kampaniach często mówi o ważnych kwestiach, takich jak równość płci oraz zwraca uwagę na aktualne wydarzenia i to, co dzieje się w popkulturze.

Polska jest kolejnym krajem, w którym Weekday ma otworzyć swój salon. Trzeba przy tym pamiętać, że jest to dość wyjątkowe posunięcie. Dziś należąca do H&M marka działa w dziewiętnastu krajach, ale tylko w dziesięciu stawia na sprzedaż stacjonarną. Łącznie ma jak na razie trzydzieści osiem sklepów, a znaczącą część zamówień realizuje za pośrednictwem internetu. W swym minimalistycznym podejściu Weekday nie może jednak zapominać o celu ekspansji. Polska będzie jej pierwszym przyczółkiem w Europie Środkowo-Wschodniej, która rozpocznie się w przyszłym roku.

Pierwszy w tej części Europy salon Weekday otwarty zostanie w Warszawie, będącej na ukończeniu, zrewitalizowanej Elektrowni Powiśle. Postindustrialna przestrzeń ma zostać oddana do użytku na początku przyszłego roku, stając się miejscem przyjaznym zarówno znanym markom, jak i concept store’om i niewielkim manufakturom. Współpraca ze szwedzką marką dobrze się w ten schemat wpisuje. Na otwarcie czekamy więc z niecierpliwością. Salon Weekday ma mieć aż 450 metrów kwadratowych powierzchni i zajmować trzy kondygnacje.

Kolekcje ubrań i akcesoriów oferowane przez Weekday z pewnością przypadną do gustu wszystkim, którzy lubią modową prostotę oraz cenią wysoką jakość produktów, ale przede wszystkim chcą kupować świadomie. Marka słynie z minimalistycznych kolekcji, ale nie stroni też od odważnych wzorów czy haseł będących odpowiedzią na aktualne wydarzenia na świecie. Wybór naszego projektu na flagowy sklep marki Weekday w Europie Centralnej upewnia nas, że Elektrownia Powiśle będzie wyjątkowym miejscem.

– Dariusz Domański, przedstawiciel Elektrowni Powiśle

Wizualizacja projektu Elektrowni Powiśle, fot. APA Wojciechowski
Wizualizacja projektu Elektrowni Powiśle, fot. APA Wojciechowski
Autor artykułu
More from Damian Halik

Uchwała krajobrazowa działa – Gdańsk zaczyna pięknieć!

Billboardy, banery, neony, tablice (małe i duże) – słowem: reklamy – to...
Czytaj wiecej