„Weird Al” Yankovic i jego dziwna dyskografia

"Squeeze Box: The Complete Works of 'Weird Al' Yankovic", fot. Legacy Recordings / PledgeMusic
Lata mijają, ale "Weird Al" Yankovic wciąż jest w świetnej formie. I oczywiście wciąż jest "dziwny". Muzyk niebawem będzie świętować 34. rocznicę swego płytowego debiutu, ale już teraz zapowiada dyskografię "Squeeze Box", która ukaże się w listopadzie.

Lata mijają, ale „Weird Al” Yankovic wciąż jest w świetnej formie. I oczywiście wciąż jest „dziwny”. Muzyk niebawem będzie świętować 34. rocznicę swego płytowego debiutu, ale już teraz zapowiada dyskografię „Squeeze Box”, która ukaże się w listopadzie.

Alfred Yankovic jest bez wątpienia świetnym przykładem na realizację „amerykańskiego snu”. Już jako nastolatek zabawiał ludzi swymi tekstami, pierwsze demo nagrał w wieku 17 lat i za jego sprawą rozpoczął swoją przygodę z radiem. Potem przyszedł czas na studia, program w uniwersyteckim radiowęźle i przydomek „Weird Al”, z którego korzysta do dziś. Także w tym czasie nagrał pierwszą „przeróbkę”, wykorzystując popularną wówczas piosenkę „My Sharona” kapeli The Knack. Zespół był zachwycony, a Al wydał dzięki nim swój pierwszy singiel. Potem pojawiły się kolejne parodie, współpraca z największą amerykańską siecią radiową i popularnym programem typu „tonight show”, a w końcu – debiutancki album.

Od premiery „’Weird Al’ Yankovic” minie w kwietniu dokładnie 34 lata. W tym czasie muzyk wydał aż czternaście płyt z parodiami, a także kilka z twórczością w pełni autorską. Kilka dni temu dowiedzieliśmy się, że Al uznał rok 2017 za odpowiedni moment na podsumowanie kariery. Z tej okazji 24 listopada opublikowany zostanie box zawierający całą dyskografię Yankovicia. Oczywiście jego forma nie mogła być nazbyt „normalna”, więc fani otrzymają płyty w opakowaniu imitującym… akordeon.

„Squeeze Box: The Complete Works of 'Weird Al’ Yankovic”

Zestaw „Squeeze Box: The Complete Works of 'Weird Al’ Yankovic”, fot. Legacy Recordings / PledgeMusic

Poza genialnym opakowaniem, w zestawie znajdzie się wspomniane czternaście albumów oraz niepublikowane dotąd materiały, zebrane na płycie „Medium Rarities” (2017). Dodatkowo w ramach „Squeeze Box: The Complete Works of 'Weird Al’ Yankovic” otrzymamy też stustronicową książkę. Składając przedpremierowe zamówienie do końca lutego, uzyskamy także dostęp do specjalnych materiałów na stronie internetowej artysty.

Sprzedaż prowadzona jest za sprawą platformy PledgeMusic. Ceny wahają się od 200 do 475 dolarów, w zależności od nośnika (płyty CD bądź winyle) oraz zawartości zestawu. Zamówienia w obecnej kampanii można składać do końca lutego. Na wysyłkę „Squeeze Box: The Complete Works of 'Weird Al’ Yankovic” musimy jednak poczekać do 24 listopada, czyli dnia oficjalnej premiery.

Autor artykułu
More from Damian Halik

UX 300e będzie sprzedawany z dziesięcioletnią gwarancją

Pierwszy w pełni elektryczny model Lexusa zmierza do salonów marki, a by...
Czytaj wiecej