„Where Bartenders Drink” – przewodnik po najlepszych barach

Nie ma nic pewniejszego, niż informacje uzyskane z pierwszej ręki. Idąc tym tropem: najlepsze bary wskażą Ci zawodowi barmani. Nie znasz żadnego? Spokojnie, Adrienne Stillman zapytała ich za Ciebie, a wszelkie opinie zebrała w książce "Where Bartenders Drink".

Nie ma nic pewniejszego, niż informacje uzyskane z pierwszej ręki. Idąc tym tropem: najlepsze bary wskażą Ci zawodowi barmani. Nie znasz żadnego? Spokojnie, Adrienne Stillman zapytała ich za Ciebie, a wszelkie opinie zebrała w książce „Where Bartenders Drink”.

Nie tak dawno miałem okazję pisać o „biblii barmanów”, czyli „The Waldorf Astoria Bar Book”. Dziś pójdziemy o krok dalej i porozmawiamy o ich świątyniach! „Where Bartenders Drink” to nic innego, jak przewodnik po najlepszych barach. Za jego powstanie odpowiada Adrienne Stillman – założycielka portalu dipsology.com. W tej swoistej podróży towarzyszy jej ponad trzystu zawodowych barmanów, którzy dzielą się swoimi spostrzeżeniami i branżowymi sekretami.

Na czterystu dwudziestu stronach, wręcz ociekających alkoholem, przedstawiają nam oni 750 najciekawszych barów, zlokalizowanych w sześćdziesięciu różnych krajach. Przewodnik ma charakter kompleksowy. O każdym z opisanych miejsc otrzymujemy szczegółowe informacje, a eksperci wcale nie ograniczają się do barów sensu stricto. Na liście nie zabraknie też kultowych barów hotelowych czy klubów nocnych.

Adrienne Stillman – „Where Bartenders Drink”, fot. Phaidon Press

„Where Bartenders Drink” to kontynuacja świetnej serii przewodniku typu „Where to Eat”. Wcześniejsze tomy („Where Chefs Eat” oraz „Where to Eat Pizza”) to ponad 1500 stron z najciekawszymi restauracjami całego świata. Phaidon Press ujawniło także informacje o kolejnej odsłonie serii. Będzie nią „Where to Drink Coffee” Avidana Rossa i Liz Clayton. Ta pozycja pojawi się pod koniec lipca. Wracając jednak…

„Where Bartenders Drink” trafi do księgarń 27 lutego. Niestety nie wiadomo, czy któreś z polskich wydawnictw planuje wprowadzić książkę na nasz rynek – pozostają zamówienia za sprawą oficjalnej strony Phaidon Press.

Autor artykułu
More from Damian Halik

Nowy Europejski Bauhaus nabiera rozpędu

Pierwsza międzynarodowa konferencja w ramach Nowego Europejskiego Bauhausu za nami. Spotkanie unijnych...
Czytaj wiecej