William Hall prezentuje perełki drewnianej architektury

William Hall "Wood", fot. Phaidon Pressq
William Hall "Wood", fot. Phaidon Press
Architektura drewniana przechodzi istny renesans, a William Hall postanowił zebrać najciekawsze projekty w wydanej właśnie książce "Wood".

Architektura drewniana przechodzi istny renesans, a William Hall postanowił zebrać najciekawsze projekty w wydanej właśnie książce “Wood”.

William Hall ma na koncie wiele publikacji na temat architektury, a “Wood” jest najnowszą z nim. Właśnie dziś wypada światowa premiera książki. To trzecia część cyklu poświęconego najciekawszym projektom wykonanym z konkretnego budulca. Poprzednie dwie – “Concrete” i “Brick” – były jedynie preludium do tej, odnoszącej się do najdłużej towarzyszącego nam materiału.

Li Xiadong - Liyuan Library (Pekin, Chiny), fot. Li Xiaodong
Li Xiadong – Liyuan Library (Pekin, Chiny), fot. Li Xiaodong

“Wood” to publikacja dla architektonicznych zapaleńców. Na jej łamach William Hall przedstawia sto siedemdziesiąt najciekawszych drewnianych konstrukcji z całego świata, które mają na celu ukazać zarówno piękno, jak i wszechstronność tego budulca. Najstarsze z zaprezentowanych budowli mają ponad tysiąc lat!

Renzo Piano - Jean-Marie Tjibaou Cultural Centre (Nouméa, Nowa Kaledonia), fot. John Gollings
Renzo Piano – Jean-Marie Tjibaou Cultural Centre (Nouméa, Nowa Kaledonia), fot. John Gollings

Przy zbieraniu materiałów do “Wood”, William Hall współpracował z wybitnymi fotografami z całego świata. Poza ich zdjęciami, autor dokładnie omawia każdy z umieszczonych w książce projektów, zarówno pod względem samej struktury, jak i ogólnego wydźwięku prezentowanych budowli. Przedmowę powierzono pisarzowi Richardowi Mabey’owi.

Książka “Wood” to kolejna publikacja, jaką William Hall stworzył we współpracy z brytyjskim wydawnictwem Phaidon Press, które specjalizuje się w publikacja dotyczących szeroko rozumianej sztuki.

 

Źródło: Phaidon Press

Autor artykułu
More from Damian Halik

Pornhub troszczy się o twoje zdrowie!

Całe szczęście, że ludzkość nadal może liczyć na wizjonerów, poświęcających własne życie,...
Czytaj wiecej