Twórczość Andrzeja Sapkowskiego zafascynowała przynajmniej dwa pokolenia Polaków, z czasem zdobywając też popularność w Europie Środkowo-Wschodniej. Począwszy od pierwszych opowiadań, które pojawiały się już w latach 80., a na sadze o wiedźminie kończąc – śledziliśmy rozwój tego fantastycznego świata przez dekady. Nie ulega jednak wątpliwości, że dopiero przełożenie prozy Sapkowskiego na język gier komputerowych rozsławiło Geralta z Rivii. Później przyszedł czas na serial nakręcony przez największą na świecie platformę streamingową – głód fanów Białego Wilka wciąż jednak nie został zaspokojony. Właśnie dlatego postanowiono zorganizować WitcherCon.
Wiedźmin w wirtualnym świecie

Globalny sukces “Wiedźmina III” może w pewnym stopniu zaskakiwać. To pierwszy tak wielki sukces polskiej branży growej, który otworzył drzwi do masowego odbiorcy także innym studiom znad Wisły. Nie obyło się przy tym bez małych kontrowersji, a nawet konfliktu między twórcami gry a panem Sapkowskim. To jednak nie czas na rozdrapywanie ran. Faktem jest natomiast, że dzięki wiedźmińskim grom CD Projekt RED stało się jednym z największych graczy w branży, mając w zanadrzu potężną markę…
Jak doskonale wiemy, studio próbowało ostatnio nieco zdywersyfikować swoje portfolio. Sukces zwłaszcza ostatniej odsłony głównego cyklu nie ulega wątpliwości. Próby rozwoju tego uniwersum o pomniejsze tytuły nie przyniosły jednak oczekiwanych efektów. Problematyczne okazało się także przerzucenie całej uwagi na stworzenie kolejnej wielkiej marki – “Cyberpunka 2077”, który niestety nie zaliczył dobrego startu. Ogłoszenie wiedźmińskiego konwentu mogło więc napełnić serca fanów Wiedźmina sporą dozą nadziei – te jednak szybko wygaszono.
Oficjalna odpowiedź studia mówi jasno: NIE. WitcherCon nie przyniesie zapowiedzi czwartej gry o Geralcie z Rivii. Redzi, jako współorganizatorzy konwentu, mają jednak sporo miejsca na dzielenie się swoimi przemyśleniami na temat serii i jej losów. W programie znalazło się więc miejsce dla paneli poświęconym: GWINTOWI (grze karcianej), figurkom ze świata “Wiedźmina” czy rozmowom o powstawaniu głównej serii. Te ostatnie podzielono zresztą na dwie części, więc trochę tego będzie. Na osłodę fani uniwersum zobaczą zapowiedź jednej pobocznej gry wiedźmińskiej – mobilki, która pozwoli nam polować na potwory w rozszerzonej rzeczywistości (AR).
WitcherCon to też serialowe przygody Geralta

Już we wstępnej rozpisce wydarzenia widzimy, że sporo miejsca poświęcone zostanie serialowi. Prace nad drugim sezonem netflixowego “Wiedźmina” trwają – produkcja powinna trafić do biblioteki serwisu jeszcze w tym roku. W panelu skupiającym się właśnie na tym temacie będziemy mogli zobaczyć: Anyę Chalotrę (Yennefer), Freyę Allan (Ciri), Mimi M. Khayisę (Fringilla Vigo), Paula Bulliona (Lambert) oraz Lauren S. Hissrich (showrunnerka projektu). Chalotra i Allan otrzymają też osobny panel, w którym uchylą rąbka tajemnicy na temat tego, jak ich losy będą się przeplatać w nadchodzących odcinkach. Zwieńczeniem będzie natomiast “Opowieść Białego Wilka”, a więc rozmowa z Henrym Cavillem – odtwórcą głównej roli w serialu.
Dodatkowo sprawdzimy, jak wiele na temat wykreowanego przez Andrzeja Sapkowskiego świata wiedzą twórcy gier i seriali. W panelu quizowym udział wezmą: Błażej Augustynek i Philipp Weber (główni projektanci zadań w grach Redów); Lauren S. Hissrich (showrunnerka serialu) oraz Declan De Barra (showrunner powstającego właśnie prequelu “The Witcher: Blood Origin”).