Włoski Disneyland dla fanów jedzenia

8 hektarów - w tym prawie 2 hektary pól, 2 tysiące metrów kwadratowych restauracji i sklepów, 4000 metrów przestrzeni eventowej i warsztatowej. To tylko niektóre imponujące liczby „włoskiego parku rozrywki” FICO – Eataly World. Swoje podwoje otworzy 4 października 2017 roku.

8 hektarów – w tym prawie 2 hektary pól, 2 tysiące metrów kwadratowych restauracji i sklepów, 4000 metrów przestrzeni eventowej i warsztatowej. To tylko niektóre imponujące liczby „włoskiego parku rozrywki” FICO – Eataly World. Swoje podwoje otworzy 4 października 2017 roku.

Pewnie niejeden z nas kojarzy Eataly – restauracje, delikatesy, piekarnie, puby. Włoski raj. Spotkamy ich oczywiście we Włoszech, ale i w Stanach, Turcji czy Brazylii. To największe o którym mowa powstanie w Bolonii.  Jak mówią twórcy będzie to pierwsze muzeum bioróżnorodności, miejsce zaprojektowane tak, by ludzie mogli zanurzyć się we włoskim doświadczaniu żywności, kuchni, dziedzictwie winiarskim w myśl powiedzenia: jedz, kupuj, ucz się, wszystko krok po roku – od pola po talerz.

original_fico-1 original_fico-2 original_eataly-world

Kupujący dostaną ulubione produkty w sześciu kategoriach tematycznych: ryby, mięso i jaja, mleko i produkty mleczne, płatki, owoce i warzywa, napoje, sosy, dressingi. 40 sklepów będzie miało w asortymencie najlepsze specjały: świeży i suchy makaron, mozzarella, sery, wędliny, lody, słodycze, oliwy, piwo i wiele, wiele więcej co czyni miejsce „one stop shop” dla włoskich smakoszy na całym świecie.

original_eataly-world-3 original_eataly-world-2 l_14225_fico-eataly-world

Na dwóch hektarach rozmieszczone będą pastwiska, pola i inne gospodarstwa. Znajdą się na nich podstawowe uprawy charakterystyczne dla Włoch: gaje oliwne, winorośla, ale i trufle. Będą też hodowane rodzime rasy zwierząt (wołowina Piemontese i Chianina, jagnięcina z Sardynii, kozina Ciociara itp).

Właściciele spodziewają się 6 milionów odwiedzających rocznie.

Źródło: https://www.finedininglovers.com/

Autor artykułu
More from Dominika Telega

Gucci też ma swoją kolekcję wyposażenia wnętrz

Włoski dom mody debiutuje w nieznanej dotąd dziedzinie. Może pozazdrościł znajomym z...
Czytaj wiecej