E-booki w wannie, pod prysznicem i na łódce. Nowemu Kindle Paperwhite nie straszna wilgoć

wodoodporny kindle paperwhite
Jedną z wielu przewag książek w papierowej formie jest ich wyższa odporność na wodę. Elektroniczny czytnik e-booków będzie do wyrzucenia po kontakcie z cieczą. No chyba, że będzie to Kindle Paperwhite czwartej generacji.

Amazon Kindle jest tym dla czytników e-booków, czym niegdyś Walkman dla przenośnych odtwarzaczy kaset czy Adidas dla obuwia sportowego. A więc w zasadzie synonimem tego rodzaju sprzętu. Nic więc dziwnego, że mimo upływających lat to właśnie Amazon jest niezmiennie liderem na rynku tego rodzaju urządzeń. Mimo iż konkurencja bardzo próbuje zmienić ten stan rzeczy.

Jednym z najpopularniejszych odmian czytników Kindle jest wersja Paperwhite. Nic dziwnego: to właśnie to urządzenie cechuje się najkorzystniejszą relacją możliwości do ceny w ofercie Amazonu. Pozbawione jednak było dość istotnej cechy: nie oferowało żadnej ochrony przed przypadkowym zalaniem.

To właśnie się zmienia. Kindle Paperwhite czwartej generacji będzie wodoodporny.

Nowa wersja czytnika spełnia – podobnie jak Kindle Oasis – normę bezpieczeństwa IPX8. To oznacza, że czytnik wytrzyma nie tylko przypadkowe zalanie, ale również całkowite zanurzenie w wodzie. Jeżeli więc uwielbiamy czytać książki nad wodą, na łódce czy w wannie, to nie musimy się obawiać, że przez nieostrożność uszkodzimy nasz ukochany gadżet.

wodoodporny kindle paperwhite

Wodoszczelność to nie jedyna nowość w odświeżonym Kindle Paperwhite. Czytnik jest o około 10 proc. cieńszy i lżejszy od urządzenia trzeciej generacji. Zwiększono też gęstość pikseli jego wyświetlacza do 300 ppi, dzięki czemu czcionki na ekranie będą jeszcze ostrzejsze i jeszcze wygodniejsze do czytania. Dodano też dodatkowy zestaw diod do lepszego doświetlania ekranu po zmroku.

Usprawniono też oprogramowanie.

Nowy Kindle Paperwhite będzie oferował rekomendacje książek i autorów już z poziomu ekranu głównego. Tam też będzie wyświetlał dodatkowe porady związane z obsługą czytnika i dołączonych do niego usług. Ciekawostką jest też mechanizm zliczający czas, jaki poświęcamy na lekturę różnych książek.

wodoodporny kindle paperwhite

Nowy czytnik będzie można kupić już za 129 dol. w wersji z 8 GB pamięci i reklamami na ekranie blokady. Za model z 32 GB zapłacimy o 30 dol. więcej. Niestety, Kindle nadal nie jest oficjalnie dostępny w Polsce, jednak europejski oddział Amazonu bez żadnych problemów realizuje zamówienia złożone w naszym kraju.

Autor artykułu
More from Maciej Gajewski

Telefon Moto G5S Plus będzie oferował idealny stosunek możliwości do ceny

Na rynku mamy trzy rodzaje telefonów. Tanie i słabo wyposażone, drogie i...
Czytaj wiecej