“Wolves in the Walls VR”, czyli Neil Gaiman raz jeszcze zadziwia

"Wolves in the Walls VR Experience", fot. Oculus Story Studio
"Wolves in the Walls VR Experience", fot. Oculus Story Studio
Trwają finalne prace nad adaptacją kolejnego dzieła Neila Gaimana, tym razem jednak będzie to bardzo nietypowy format. Efekty zobaczymy już podczas styczniowego Sundance Film Festival 2018, kiedy oficjalnej premiery doczeka się "Wolves in the Walls VR"! Czy to znak, że rok 2018 będzie dla Brytyjczyka równie pracowity, co 2017?

Najbardziej zapracowany pisarz świata raz jeszcze udowadnia, że zgodnie ze słowami Einsteina “czas to tylko iluzja”. Ogrom projektów, jakie w jednym momencie prowadzi Neil Gaiman, może przytłaczać, ale nie jego! Po bardzo pracowitym roku 2017, Brytyjczyk ani myśli zwalniać. Komiksowi i serialowi Amerykańscy bogowie, do tego nowe plany wydawnicze, współpraca przy produkcji filmów i seriali oraz zbliżająca się premiera radiowej adaptacji Chłopaków Anansiego to tylko wierzchołek góry lodowej. Ostatnio dość nieoczekiwanie pojawiły się informacje, że niebawem kolejny film na podstawie książki Gaimana doczeka się premiery. Tym razem będzie to jednak projekt bardzo nietypowy, bo zrealizowany w wirtualnej rzeczywistości. Wolves in the Walls VR Experience zobaczymy już w styczniu 2018!

"Wolves in the Walls VR Experience", fot. Oculus Story Studio
“Wolves in the Walls VR Experience”, fot. Oculus Story Studio

Wolves in the Walls to komiksowa książeczka dla dzieci wydana w 2003 roku (w Polsce ukazała się nakładem Wydawnictwa MAG jako Wilki w ścianach). Na łamach tej pięćdziesięciosześciostronnej książeczki scenariusz Neila Gaimana zilustrował Dave McKean. Teraz obaj panowie z podziwem patrzą na ręce Pete’a Billingtona, który adaptuje ich komiks jako krótkometrażowy film VR. Wolves in the Walls VR Experience to dla niego szansa na reżyserski debiut, ale Amerykanin ma niesamowicie bogate CV, jeśli chodzi o efekty specjalne. Pracował między innymi przy Matrixie: Reaktywacji, Gwiezdnych wojnach: części II – Ataku klonów czy Pingwinach z Madagaskaru.

Historię małej Lucy – głównej bohaterki Wolves in the Walls – zobaczymy w wirtualnej rzeczywistości dzięki Oculus Story Studio. Co ciekawe, jeszcze niedawno wydawało się, że projekt został uśmiercony. Założone w 2014 roku OSS zamknięto w maju tego roku. W jego miejsce utworzono jednak osobne jednostki Oculus Studios oraz Story Studio. Pierwsze finansowało produkcję, drugie ją wyprodukowało. Teraz okazuje się, że film zobaczymy już niebawem!

"Wolves in the Walls VR Experience", fot. Oculus Story Studio
“Wolves in the Walls VR Experience”, fot. Oculus Story Studio

Premierę krótkometrażowego Wolves in the Walls VR Experience zapowiedziano na 18 stycznia 2018. Film wyświetlony zostanie podczas słynnego Sundance Film Festival, podobnie jak kilka innych tytułów Oculus Studios. Jeśli wierzyć zapewnieniom twórców, Wolves in the Walls ma szansę przebić Henry’ego – najlepszą jak dotąd animację VR, która w roku 2016 zdobyła nawet nagrodę Emmy.

Wolves in the Walls VR Experience to ciekawy projekt, który ma szansę pokazać się w sezonie nagród. Nie ulega jednak wątpliwości, że wszyscy fani czekają przede wszystkim na wieści odnośnie zapowiadanej od piętnastu lat ekranizacji Sandmana. Podobno prace trwają równocześnie z kilkoma innymi projektami. Czym jeszcze zadziwi nas Neil Gaiman? Zapewne dowiemy się tego bardzo szybko.

Autor artykułu
More from Damian Halik

Czy silnik Unity Technologies odmieni oblicze motoryzacji?

Niejeden zapowiadał już rewolucję, którą – rzekomo – miała zapoczątkować jego firma....
Czytaj wiecej