Lexus LC w finale World Car of the Year 2018

Lexus LC (mat. prasowe)
Lexus LC (mat. prasowe)
Finaliści World Car of the Year 2018 zostali oficjalnie ogłoszeni. Lexus LC został doceniony w aż dwóch kategoriach. Z niecierpliwością czekamy na New York International Auto Show, podczas którego wyłonieni zostaną zwycięzcy tego prestiżowego konkursu.

Podczas World Car of the Year jury wybiera najlepsze auta roku w sześciu kategoriach. Konkurs odbywa się od 2004 roku. Jury składa się z 82 wybitnych dziennikarzy motoryzacyjnych pochodzących z 25 krajów świata. Gremium ekspertów (wśród których znalazł się również Polak, dziennikarz i bloger Maciej Pertyński) zadecydowało, że Lexus LC powalczy w finale o wygraną zarówno wśród samochodów wyróżniających się najwyższym poziomem designu (Car Design of the Year) jak i wyczynowych (World Performance Car).

Lexus LC (mat. prasowe)
Lexus LC (mat. prasowe)

To nie pierwszy raz kiedy światowej klasy eksperci docenili LC. Flagowe coupe Lexusa już w roku swojej premiery wygrało na North American International Auto Show 2017 w Detroit nagrodę EyesOn Design. W 2018 zaś, coupe zdążyło już zdeklasować rywali w walce o tytuł UK Car of the Year.

Lexus LC (mat. prasowe)
Lexus LC (mat. prasowe)

Ogłoszenie zwycięzców World Car of the Year 2018 będzie miało miejsce na International Auto Show, który odbędzie się już 13 kwietnia w Nowym Jorku.

 

Żródło: mat. prasowe

Autor artykułu
More from Barbara Sajewicz

Terroir Warsaw 2018: Polska znów na ustach kulinarnego świata!

W dniach 27-28 maja w Warszawie odbyło się kolejne po Lexus Hybrid...
Czytaj wiecej