Wystartowała 4. edycja Lexus Short Films

Lexus i Weinstein Company po raz kolejny szukają początkujących reżyserów i scenarzystów do zaprezentowania swojej twórczości. Hasłem czwartej edycji, którą ogłoszono 1 czerwca podczas Festiwalu Filmów Krótkometrażowych w Tokio, jest transformacja.

W 2013 roku Lexus powołał program, który łączy młode talenty z doświadczonymi i wpływowymi specjalistami z branży. Idea konkursu jest bardzo prosta  – do zaistnienia na międzynarodowej scenie nie wystarczy mieć jedynie pomysł i determinację, potrzebny jest kapitał i wsparcie silnego zespołu. Niewielu bowiem reżyserów ma szansę zrealizować się w filmie krótkometrażowym, mimo popularności gatunku. Lexus połączył więc siły ze studiem The Weinstein Company, światową czołówką jeśli chodzi o produkcję i dystrybucję najlepszych filmów i formatów telewizyjnych. Konkurs stał się nową platformą dla producentów filmowych – wytrawnym graczom daje młodych, zdolnych twórców, którzy wesprą wyobraźnią i talentem ich produkcje.

Najciekawsze rzeczy są efektem transformacji zwyczajnego w niezwykłe, to ona ma inspirować twórców i tworzyć wyjątkowe doznania dla odbiorców – tak kapituła konkursowa argumentuje hasło tegorocznej edycji. W 4. edycji czwórkę finalistów spośród zgłoszonych prac wybierać będzie jury złożone z cenionych filmowców, wśród których znalazł się nominowany do Oscara autor i aktor Taylor Sheridan (znany z filmów Hell or High Water i Sicario oraz serialu telewizyjnego Sons of Anarchy), a także członkowie kierownictwa Weinstein Company i Lexusa. Kolejną serię filmów wyprodukuje Joey Horovitz i Weinstein Company. Twórcy mogą zgłaszać swoje filmy za pomocą Withoutabox, pierwszego serwisu branży filmowej.

Równocześnie z początkiem kolejnej edycji konkursu, organizatorzy zapowiedzieli internetowy debiut czterech nagrodzonych filmów z 3. edycji Lexus Short Films: Game, Friday Night, MESSiAH oraz The Nation Holds Its Breath. Filmy będzie można obejrzeć na Prime Video za pośrednictwem Amazon Video Direct i www.LexusShortFilms.com, a także na innych kanałach. Filmy te wzięły udział w 65 festiwalach filmowych, zdobywając liczne nagrody przyznane przez jurorów i publiczność.

Więcej informacji: www.lexusshortfilms.com oraz na #LexusShortFilms.

Źródło zdjęć: Lexus International

Autor artykułu
More from Dominika Telega

LS+ Concept – rewolucja w prowadzeniu auta

Zgodnie z zapowiedzią, Lexus zaprezentował na targach w Tokio, nowy model koncepcyjny....
Czytaj wiecej