Xbox One X okazał się najpoteżniejszą konsolę do gier na świecie

Xbox One X
Xbox One X
Microsoft zaprezentował na targach E3 2017 swoją konsolę oraz dość bogaty katalog gier, z 42 nowymi pozycjami, w tym 22 tytułami dostępnymi wyłącznie na konsolę.

Firma Microsoft na targach E3 2017 zaprezentowała po raz pierwszy publicznie najnowsze urządzenie Xbox One X (wcześniej znane jako „Project Scorpio”) oraz bogaty i różnorodny katalog gier. Konferencja objęła 42 nowe tytuły, w tym 22 gry dostępne wyłącznie na konsoli Xbox. Konsola Xbox One X trafi do sprzedaży w Polsce równocześnie ze światową premierą, 7 listopada 2017 r.

Xbox One X został zaprojektowany z myślą o dostarczeniu twórcom najbardziej zaawansowanej platformy do produkcji gier, oraz z myślą o najbardziej wymagających graczach, stawiając na pierwszym miejscu osiągi graficzne w rozdzielczości 4K. Dyrektor marki Xbox – Phil Spencer – podkreślił, że każda gra dostępna na konsoli Xbox One S, będzie wyglądać i działać lepiej na Xbox One X, dzięki lepszym efektom wizualnym, szybszemu odświeżaniu obrazu oraz skróconemu czasowi ładowania gry.

Stare gry będą działać na Xbox One X!

Xbox One to też konsola zaprojektowana do obsługi gier już wydanych, dostępnych obecnie, oraz planowanych w przyszłości. Wszystkie tytuły i akcesoria z konsoli Xbox One będą kompatybilne z Xbox One X, oferując na nowym urządzeniu lepsze osiągi graficzne.

Xbox One X

Dodatkowo, katalog blisko 400 gier z poprzedniej generacji konsoli Xbox, dostępnych we wstecznej kompatybilności na Xbox One, zostanie rozszerzony o tytuły z oryginalnej, pierwszej konsoli Xbox. Gry premierowe dedykowane dla konsoli Xbox One, w tym m.in. Gears of War 4, Forza Horizon 3, Minecraft, Resident Evil 7, Final Fantasy 15, Tom Clancy’s Ghost Recon Wildlands czy Rocket League otrzymają bezpłatne aktualizacje umożliwiające wykorzystanie mocy konsoli Xbox One X, w tym rozgrywkę w jakości obrazu 4K.

Xbox One X w Polsce – znamy datę premiery!

Najpoteżniejsza i najbardziej zaawansowana konsola do gier na świecie – Xbox One X – trafi do sprzedaży w Polsce równocześnie ze światową premierą, 7 listopada 2017 r.

Urządzenie będzie dysponować 40 procent większą mocą obliczeniową niż jakiekolwiek inne dostępne obecnie urządzenie tego typu.. Dostępne obecnie gry będą wyglądać i działać lepiej na Xbox One X, z bogatszymi teksturami, szybszą animacją i skróconym czasem ładowania, nawet na telewizorach w standardzie 1080p, a nie tylko tych 4K.

Konsola Xbox One X zaoferuje również odtwarzanie treści wideo w jakości 4K Ultra HD Blu-ray oraz podczas strumieniowania obrazu, obsługę techniki HDR w grach i filmach wideo oraz dźwięk w standardzie Dolby Atmos. Xbox One X uzupełni ofertę produktową urządzeń z rodziny Xbox – Xbox One S i Xbox One – a wszystkie gry i akcesoria do wcześniejszych modeli będą kompatybilne z nowym urządzeniem.

Autor artykułu
More from Maciej Gajewski

Nokia 2.2 udowadnia, że nowoczesna technologia nie musi być droga

W tym telefonie nie znajdziemy superszybkiego procesora czy niesamowitego aparatu. To proste...
Czytaj wiecej