Tanio, a dobrze. Zegarek od chińskiego Xiaomi trafia do Polski

Xiaomi Amazfit Bip (xiaomitoday.com)
Xiaomi Amazfit Bip (xiaomitoday.com)
Xiaomi Amazfit Bip to inteligentny zegarek z GPS, pulsometrem i długim czasem pracy na akumulatorze. To urządzenie jest przeznaczone dla osób uprawiających sport oraz dla tych, którzy chcą otrzymywać informacje na temat funkcjonowania organizmu w dzień i w nocy.

Zegarek Xiaomi Amazfit Bip wyposażono w moduł GPS i GLONASS wyprodukowany przez Sony, zapewniający dokładną lokalizację urządzenia. Urządzenie umożliwia pomiar pulsu (według wskazań czujnika optycznego umieszczonego na spodzie urządzenia), a także analizę snu. Ponadto, Xiaomi Amazfit Bip oferuje użytkownikowi kompas, barometr (do pomiaru wysokości) oraz trzyosiowy akcelerometr.

Xiaomi Amazfit Bip

Tym, co zdecydowanie wyróżnia zegarek Xiaomi na tle konkurencyjnych rozwiązań, jest bardzo długi czas pracy na baterii – nawet do 45 dni. W stanie gotowości Xiaomi Amazfit Bip może działać przez aż cztery miesiące bez ładowania. Urządzenie jest przy tym lekkie (waży 32 gramy), dzięki czemu noszenie go na nadgarstku nie sprawia dyskomfortu.

Xiaomi Amazfit Bip jest też wygodny w użyciu

Sprawna obsługa zegarka możliwa jest dzięki kolorowemu ekranowi dotykowemu o przekątnej 1,28 cala, pokrytemu odpornym szkłem Corning Gorilla Glass trzeciej generacji. Amazfit Bip spełnia przy tym normę IP68. Oznacza to, że jest odporny na kurz i zachlapanie, co przyda się podczas biegania lub jazdy na rowerze w deszczu.

Xiaomi Amazfit Bip

Zegarek wyświetla powiadomienia o połączeniach i wiadomościach przychodzących na sparowany z nim telefon, a także powiadomienia z aplikacji. Do wyświetlania szczegółowych danych treningowych i zmiany ustawień zegarka służy aplikacja Mi Fit, dostępna na urządzenia z systemem Android i iOS.

Xiaomi Amazfit Bip dostępny jest w czterech wersjach kolorystycznych: czarnej, białej, czerwonej oraz zielonej. Kosztuje 300 zł.

Autor artykułu
More from Maciej Gajewski

Podobno to pierwszy prawdziwy cyfrowy notatnik: reMarkable 2

Cyfrowy notes to pewna metafora. Obcowanie z apkami na iPadzie za pomocą...
Czytaj wiecej