Telefon Xiaomi ma obie strony pokryte wyświetlaczem. Oraz niesamowity aparat

xiaomi mi mix alpha
Takiego telefonu jeszcze nie było. Nieważne jak na niego spojrzysz, i tak dostrzeżesz jego ogromny wyświetlacz. Imponuje również matryca w aparacie Xiaomi Mi Mix Alpha o zawrotnej rozdzielczości 108 megapikseli.

To niesamowite jak chińska myśl techniczna wyprzedziła amerykańską czy koreańską. Raptem tydzień temu opisywaliśmy wam niesamowitego Vivo Nex 3, a dziś Xiaomi przebił rodzimego rywala modelem Mi Mix Alpha. Co prawda sprzęt Xiaomi – poza niewątpliwym zaawansowaniem technicznym – może okazać się wysoce niepraktyczny. Bez dwóch zdań jednak imponuje i ilustruje zaległości, jakie mają względem chińskich firm tacy giganci, jak Samsung czy Apple.

Mi Mix Alpha to wizjonerski i zgodny z siecią 5G telefon, którego wyświetlacz owija się niemal wokół całej obudowy. W zasadzie jedyna część telefonu, która nie jest ekranem, to wąski pasek, w którym znajduje się aparat fotograficzny i tytanowo-ceramiczny pasek. Xiaomi nieco przekornie chwali się, że według stosowanej przez konkurencje miary, relacja powierzchni wyświetlacza do frontu telefonu wynosi 180,6 proc.

Wyświetlacz to nie wszystko Xiaomi Mi Mix Alpha to również fenomenalny aparat fotograficzny.

xiaomi mi mix alpha

To pierwszy na świecie aparat w telefonie o zawrotnej rozdzielczości 108 megapikseli.

Matryca aparatu, jak chwali się Xiaomi, jest niemal czterokrotnie większa od najlepszych aparatów montowanych u konkurencji. Zdjęcia można wykonywać w pełnej rozdzielczości 108 megapikseli, ale Xiaomi rekomenduje przełączanie się do trybu 27 megapikseli. Dzięki temu aparat połączy cztery sąsiadujące megapiksele by stworzyć większe, jeszcze bardziej czułe na światło. Dzięki temu mamy uzyskać perfekcyjne fotografie nawet ciemną nocą.

Główny aparat wspomagany jest o dodatkowy 20-megapikselowy moduł szerokokątny, który również wykorzystywany jest do zdjęć makro. Nie zabrakło też 12-megapikselowego modułu z teleobiektywem, dzięki któremu możemy wykonywać dwukrotny zoom optyczny.

xiaomi mi mix alpha

Całość uzupełniają najszybszy w ofercie firmy Qualcomm procesor Snapdragon 855+ z 12 GB RAM i 512 GB pamięci UFS 3.0. A więc będzie to bardzo szybki telefon, który poradzi sobie z dowolnym zestawem gier i aplikacji. Akumulator o pojemności 4050 mAh obsługuje szybkie ładowanie z mocą 40 W.

Niestety, tak nowoczesny telefon musi być też drogi. Nie inaczej jest z Xiaomi Mi Mix Alpha, który pojawi się w sprzedaży w grudniu, w cenie około 11,3 tys. zł.

Autor artykułu
More from Maciej Gajewski

Petcube Cam ułatwi kontakt z naszym zwierzakiem

Nie jesteś pewien, co robi twój psiak czy kociak, kiedy zostawisz go...
Czytaj wiecej