Czegoś takiego jeszcze nie było! Oto telefon z wyświetlaczem bez ramek!

Xiaomi Mi Mix
Im mniejsze ramki, tym mniejszy telefon przy zachowaniu większego wyświetlacza. Wielu próbowało dążyć do ideału, w tym Sharp czy Samsung. Osiągnęła go jednak chińska firma Xiaomi.

Im mniejsze ramki, tym mniejszy telefon przy zachowaniu większego wyświetlacza. Wielu próbowało dążyć do ideału, w tym Sharp czy Samsung. Osiągnęła go jednak chińska firma Xiaomi.

Xiaomi właśnie zaprezentował swój najnowszy telefon o nazwie Mi Mix. Jego wyróżnikiem jest nie tylko złącze słuchawkowe 3,5 mm jack (co za czasy…), ale również i jego 6,4-calowy wyświetlacz, zatopiony w czarnej, ceramicznej obudowie zdobionej 18-karatowym złotem. Ów wyświetlacz jest bowiem praktycznie pozbawiony ramek, a cały minimalistyczny wygląd telefonu to połączenie najnowszych zdobyczy technicznych od Xiaomi i wzornictwa artysty znanego jako Philippe Starck.

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=uiutj90dqAU]

To oznaczało, że Xiaomi musiał sobie poradzić z pewnymi problemami konstrukcyjnymi, które telefonów posiadających ramki wyświetlacza i powierzchnię obudowy na froncie urządzenia nie dotyczą. Ot, chociażby głośnik, na który zabrakło miejsca. Xiaomi zdecydował się więc na rozwiązanie pizoelektryczne, które generuje dźwięk poprzez wibrację płaszczyzny znajdującej się pod wyświetlaczem.

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=bXgoKrGZLAM]

Podobnie ma się sprawa z czujnikiem zbliżeniowym, czyli modułem, który wygasza ekran i jego funkcję dotykową, gdy przystawiamy go do ucha. Z uwagi na brak możliwości zainstalowania czujnika optycznego Xiaomi postawiło na nadajnik ultradźwiękowy, który wykrywa odbijające się od naszej twarzy fale i odpowiednio wygasza co trzeba. Nawet kamerkę do „selfików” przeniesiono na dół obudowy.

Xiaomi Mi Mix

Całością zarządza wydajny procesor Snapdragon 821, któremu towarzyszą 6 GB pamięci RAM, 256 GB pamięci masowej, 16-megapikelowy aparat i czytnik linii papilarnych. Telefon będzie do kupienia za około 600 dolarów, ma być w sprzedaży już w przyszłym miesiącu.

Autor artykułu
More from Maciej Gajewski

Louis Vuitton prezentuje torebkę… z dwoma elastycznymi wyświetlaczami dotykowymi

To nie pierwszy raz gdy świat mody i elektroniki konsumenckiej łączy siły...
Czytaj wiecej