XII Grand Prix Magazynu Wino

Choć do największej imprezy winiarskiej w kraju pozostało jeszcze trzy miesiące, to już warto zapisać październikowe daty w kalendarzu.

W dniach 27-29.10.2017 na Torze Wyścigów Konnych na Służewcu w Warszawie, odbędzie się zorganizowana przez Magazyn Wino, największa i jedna z najważniejszych imprez winiarskich, podczas której zaprezentowanych zostanie ponad 2500 win.

To już dwunaste Grand Prix Magazynu Wino, a w tym roku to podwójna okazja: X Gala Grand Prix oraz 15-lecie magazynu. Ta prestiżowa impreza z każdym rokiem przyciąga rzeszę miłośników wina, a o tym może świadczyć choćby liczba odwiedzających gości, których w 2016 roku przybyło ponad 3000. W tym roku organizatorzy przygotowali bogaty trzydniowy program, który na pewno spotka się z dużą aprobatą winomaniaków.

W pierwszym dniu Grand Prix w godzinach 19:00 – 01:00 odbędzie się Gala rozdania nagród i kolacja galowa, w której uczestniczyć będzie mogło 450 – 600 gości. Podczas Gali zostaną rozdane nagrody w kilku kategoriach np. Człowiek roku, Najlepsze wina czerwone, ajlepsze wina białe, musujące, różowe, Importer roku, nagroda za najlepszą kartę, najlepszy wine bar, nagroda dla najlepszego blogu o winie oraz wiele innych.

W drugim oraz trzecim dniu imprezy tj. 28-29.10. 2017 r, cztery tysiące miłośników win będzie miało okazję zdegustować około 2500 win, które zostaną zaprezentowane prze około 250 wystawców z Polski oraz zagranicy. To wspaniała okazja do spróbowania win dostępnych już na naszym rynku jak również tych, które poszukują dopiero importerów. W tegorocznej edycji Grand Prix gościem honorowym będzie winiarski region Szampania, a gościem specjalnym najważniejszy włoski magazyn winiarski Gambero Rosso i najlepsi włoscy producenci wina. W tym roku wina zaprezentuje 70 polskich dystrybutorów win z całego świata, 20 najlepszych winiarni z Polski oraz ponad 150 producentów win ze wszystkich zakątków winiarskiego świata. Zaprezentowane zostanie 100 najlepszych win degustowanych w 2016 przez redakcję magazynu Wino, 40 win nagrodzonych medalami Grand Prix, jak również selekcja najlepszych alkoholi w strefie specjalnej oraz sekcję win ekologicznych i naturalnych. Nie zabraknie również seminariów oraz warsztatów, a większość prezentowanych win będzie można nabyć w specjalnych cenach.

Nie zabraknie również innych atrakcji. W dniach 28-29.10 na terenie wyścigów odbywać się będą gonitwy konne, z których część będzie sponsorowana przez magazyn Wino. Goście VIP będą mieli możliwość oglądania gonitw z trybuny honorowej, gdzie będzie na nich czekać również szampański poczęstunek.

Źródło: Magazyn Wino

Trzeciego dnia Grand Prix 2017 poza degustacją dla gości, w godzinach 10:30-14:00 odbędzie się Śniadanie Szampańskie zorganizowane na 150 gości. To wyjątkowa okazja, aby spotkać się z magiczną kuchnią skomponowaną na szampańskie nuty.

Partnerem tegorocznej imprezy będzie Nocny Market, który zaproponuje gościom cały przekrój dań międzynarodowych kuchni z najlepszych polskich restauracji. Tak było na Gali Grand Prix 2016:

Jeśli jesteście zainteresowani zaproszeniem na Galę rozdania nagród, proszę o kontakt z Redakcją Magazynu Wino pod adresem email: redakcja@magazynwino.pl, a wszelkie informacje o samym Grand Prix ukażą się niebawem na stronie www.magazynwino.pl

Jeżeli natomiast już zdecydowaliście się na udział w XII Grand Prix Magazynu Wino to tu nabędziecie bilety https://grandprixmagazynuwino.evenea.pl/

Do zobaczenia na XII Grand Prix Magazynu Wino

 

Autor artykułu
More from Olaf Kuziemka

Chianti Classico Gran Selezione 2010 do steka…

Dla przeciętnego miłośnika win Chianti to… po prostu Chianti. Wytrawne wino z...
Czytaj wiecej