XII Grand Prix Magazynu Wino

Choć do największej imprezy winiarskiej w kraju pozostało jeszcze trzy miesiące, to już warto zapisać październikowe daty w kalendarzu.

W dniach 27-29.10.2017 na Torze Wyścigów Konnych na Służewcu w Warszawie, odbędzie się zorganizowana przez Magazyn Wino, największa i jedna z najważniejszych imprez winiarskich, podczas której zaprezentowanych zostanie ponad 2500 win.

To już dwunaste Grand Prix Magazynu Wino, a w tym roku to podwójna okazja: X Gala Grand Prix oraz 15-lecie magazynu. Ta prestiżowa impreza z każdym rokiem przyciąga rzeszę miłośników wina, a o tym może świadczyć choćby liczba odwiedzających gości, których w 2016 roku przybyło ponad 3000. W tym roku organizatorzy przygotowali bogaty trzydniowy program, który na pewno spotka się z dużą aprobatą winomaniaków.

W pierwszym dniu Grand Prix w godzinach 19:00 – 01:00 odbędzie się Gala rozdania nagród i kolacja galowa, w której uczestniczyć będzie mogło 450 – 600 gości. Podczas Gali zostaną rozdane nagrody w kilku kategoriach np. Człowiek roku, Najlepsze wina czerwone, ajlepsze wina białe, musujące, różowe, Importer roku, nagroda za najlepszą kartę, najlepszy wine bar, nagroda dla najlepszego blogu o winie oraz wiele innych.

W drugim oraz trzecim dniu imprezy tj. 28-29.10. 2017 r, cztery tysiące miłośników win będzie miało okazję zdegustować około 2500 win, które zostaną zaprezentowane prze około 250 wystawców z Polski oraz zagranicy. To wspaniała okazja do spróbowania win dostępnych już na naszym rynku jak również tych, które poszukują dopiero importerów. W tegorocznej edycji Grand Prix gościem honorowym będzie winiarski region Szampania, a gościem specjalnym najważniejszy włoski magazyn winiarski Gambero Rosso i najlepsi włoscy producenci wina. W tym roku wina zaprezentuje 70 polskich dystrybutorów win z całego świata, 20 najlepszych winiarni z Polski oraz ponad 150 producentów win ze wszystkich zakątków winiarskiego świata. Zaprezentowane zostanie 100 najlepszych win degustowanych w 2016 przez redakcję magazynu Wino, 40 win nagrodzonych medalami Grand Prix, jak również selekcja najlepszych alkoholi w strefie specjalnej oraz sekcję win ekologicznych i naturalnych. Nie zabraknie również seminariów oraz warsztatów, a większość prezentowanych win będzie można nabyć w specjalnych cenach.

Nie zabraknie również innych atrakcji. W dniach 28-29.10 na terenie wyścigów odbywać się będą gonitwy konne, z których część będzie sponsorowana przez magazyn Wino. Goście VIP będą mieli możliwość oglądania gonitw z trybuny honorowej, gdzie będzie na nich czekać również szampański poczęstunek.

Źródło: Magazyn Wino

Trzeciego dnia Grand Prix 2017 poza degustacją dla gości, w godzinach 10:30-14:00 odbędzie się Śniadanie Szampańskie zorganizowane na 150 gości. To wyjątkowa okazja, aby spotkać się z magiczną kuchnią skomponowaną na szampańskie nuty.

Partnerem tegorocznej imprezy będzie Nocny Market, który zaproponuje gościom cały przekrój dań międzynarodowych kuchni z najlepszych polskich restauracji. Tak było na Gali Grand Prix 2016:

Jeśli jesteście zainteresowani zaproszeniem na Galę rozdania nagród, proszę o kontakt z Redakcją Magazynu Wino pod adresem email: redakcja@magazynwino.pl, a wszelkie informacje o samym Grand Prix ukażą się niebawem na stronie www.magazynwino.pl

Jeżeli natomiast już zdecydowaliście się na udział w XII Grand Prix Magazynu Wino to tu nabędziecie bilety https://grandprixmagazynuwino.evenea.pl/

Do zobaczenia na XII Grand Prix Magazynu Wino

 

Autor artykułu
More from Olaf Kuziemka

Międzynarodowe Mistrzostwa Młodych Sommelierów 2019

Już 12 października 2019 roku, w hotelu Mercure Gdańsk Stare Miasto, odbędą...
Czytaj wiecej