Zach Braff chce powrotu serialu “Hoży doktorzy”

Ken Jenkins i Zach Braff – kadr z serialu "Hoży doktorzy" ("Scrubs"), fot. ABC Studios
Jeśli nazwisko Zach Braff nic Ci nie mówi, najprawdopodobniej przegapiłeś serial "Scrubs" – jedną z najlepszych produkcji komediowych poprzedniej dekady. Warto jednak nadrobić zaległości, bo niebawem sitcom może doczekać się wznowienia!

Jeśli nazwisko Zach Braff nic Ci nie mówi, najprawdopodobniej przegapiłeś serial “Scrubs” – jedną z najlepszych produkcji komediowych poprzedniej dekady. Warto jednak nadrobić zaległości, bo niebawem sitcom może doczekać się wznowienia!

Od zakończenia emisji “Hożych doktorów” minie niebawem siedem lat. Sam Braff nieco się od tego czasu przebranżowił – zdecydowanie częściej można go zobaczyć za, aniżeli przed kamerą. Obecnie Braff jest w tournée, promującym jego najnowszy film – “Going in Style” – z Morganem Freemanem, Michaelem Caine’m i Alanem Arkinem w rolach głównych. Jednak “Scrubsi” zawsze już będą się za nim ciągnąć.

Nawet Bill Lawrence – twórca serialu, który wcześniej współtworzył między innymi scenariusz “Przyjaciół” – nie wierzył, że jego sitcom się przebije. Na zaskakujący sukces “Hożych doktorów” zapracowały abstrakcyjne gagi, doskonale skrojona fabuła oraz niesamowita chemia na planie. Widać to nawet w konstrukcji pierwszego sezonu, który wcale nie zwiastował hitu. Tu jednak pojawia się Zach Braff, który konsekwentnie budował obraz komicznie niezdarnego i roztargnionego młodego lekarza, poświęcającego więcej czasu na absurdalne monologi wewnętrzne, niż leczenie pacjentów.

Serial przez siedem sezonów emitowała stacja NBC. Następnie produkcja trafiła do ABC, gdzie we wzruszający sposób zakończono sezon ósmy. Jednak na skutek nacisków telewizji, postanowiono dokręcić jeszcze jeden. Zmieniono miejsce, sporą część obsady oraz zastąpiono JD nową główną bohaterką – Lucy. Mimo upływu lat i totalnej porażki, jaką był ostatni sezon “Scrubs-ów”, wielu fanów wciąż ma jednak nadzieję na powrót ekipy ze Szpitala Świętego Serca.

Zach Braff i Rowdy – kadr z serialu “Scrubs”, fot. ABC Studios

Temat powrotu “Hożych doktorów” nie jest niczym nowym. Już pod koniec 2015 roku krążyły plotki o próbie ponownego zebrania “starej ekipy”, jednak do dziś nie doczekaliśmy się żadnych efektów.

Ostatnio, podczas sesji Q&A, jaką Braff przeprowadził na swoim twitterowym profilu, padło pytanie o chęć wznowienia serialu. Aktor stwierdził, że “nigdy nic nie wiadomo”. Wskazał przy tym na Netflix, który niedawno wznowił dwie inne, kultowe produkcje: “Kochane kłopoty” oraz “Pełną chatę”. Ciężko jednak stwierdzić, czy mieliśmy do czynienia z jedną z absurdalnych wizji JD, czy Zach Braff wie o czymś, czego jeszcze nie ogłoszono oficjalnie.

Autor artykułu
More from Damian Halik

Zegarek z kroplą najstarszej whisky świata od Wealth Solutions

Jak mówi stare, konfucjańskie powiedzenie: "rób w życiu to co kochasz, a...
Czytaj wiecej