„Zbiory” – kolejna edycja niezwykłej wyprawy po północnej Portugalii

„The Presidential” - najbardziej ekskluzywne doświadczenie gourmet w Portugalii zaprasza na kolejną edycję. Każda z kolejnych jest inna, ale to co najważniejsze pozostaje bez zmian - podróż wyjątkowym, historycznym pociągiem po najpiękniejszych zakątkach północnego regionu kraju. 

Wszystko zaczyna się w Porto, mieście pełnym historii, charyzmatycznym, eleganckim, naznaczonym rzeką Douro. Jak mówią organizatorzy jest to podróż zmysłów, która spotyka utalentowanych, gwiazdkowych szefów – artystów i amatorów nieoczywistych wypraw. Szefowie – a wśród nich Pedro Lemos (Eponymous, Porto), Vitor Matos (Antiqvvm, Porto), Miguel Rocha Vieira (Costes, Budapest), Ljubomir Stanisic – Sarajewo, Vasco Coelho Santos (Euskalduna Studio, Porto) i João Oliveira (Vista, Portimão) w wyszukany sposób będą manipulować naszymi emocjami. Wyprawa po regionie Douro trwa 9 godzin, w programie zwiedzanie najbardziej charakterystycznych rezydencji i winnic, z degustacjami porto, menu degustacyjne i wine pairing przygotowanie przez nagrodzonych gwiazdką szefów, selekcja wykwintnych produktów, muzyka na żywo i wiele innych niespodzianek dla gości. Po zakończeniu podróży otrzymamy prezent pożegnalny, zawierający m.in. książki szefów z autografami. Jesienna edycja potrwa do końca października. Na jedną podróż pociąg zabiera 60 pasażerów.

Presidential gościł na swoim pokładzie królów, prezydentów, papieży. Został zbudowany w 1890 roku i służył jako środek transportu dla Królowej Elżbiety II i Papieża Pawła VI. Na emeryturę przeszedł dopiero w 1970 roku. W 2010 roku został odrestaurowany, zachowano luksusowy standard – oryginalne umeblowanie i większość detali. Po latach wrócił na tory… Bilety do nabycia za pośrednictwem http://www.thepresidentialtrain.com/new-index w cenie 500 euro od osoby.

Źródło: http://www.thepresidentialtrain.com/

Autor artykułu
More from Dominika Telega

Efekt motyla na nowym Lexusie LC

Trzepot skrzydeł motyla w jednej części świata, może spowodować tornado w drugiej...
Czytaj wiecej