Zegarek z kroplą najstarszej whisky świata od Wealth Solutions

Jak mówi stare, konfucjańskie powiedzenie: "rób w życiu to co kochasz, a nie przepracujesz ani jednego dnia". Cóż, panowie z Wealth Solutions bardzo kochają szlachetne alkohole...

Jak mówi stare, konfucjańskie powiedzenie: rób w życiu to co kochasz, a nie przepracujesz ani jednego dnia. Cóż, panowie z Wealth Solutions bardzo kochają szlachetne alkohole…

Zaledwie tydzień temu pisałem o wielkiej licytacji whisky Karuizawa, będącej oczkiem w głowie polskiej firmy Wealth Solutions. Działalność warszawskiego przedsiębiorstwa nie ogranicza się jednak wyłącznie do obrotu rzadkimi trunkami. Drogie alkohole są tylko jednym z wielu dóbr luksusowych, jakie dostarcza spółka.

Jakiś czas temu Wealth Solutions nawiązało współpracę z kilkoma szwajcarskimi manufakturami, zajmującymi się – a jakże – produkcją zegarków. Sama sprzedaż limitowanych edycji była jednak zaledwie pierwszym krokiem na tym polu. Z czasem oferta Wealth Solutions została wzbogacona o kolejne, tworzone na zamówienie modele, które dały początek luksusowej serii Spirit Watches.

Rum Watch od Speake-Marin, fot. Wealth Solutions
Rum Watch od Speake-Marin, fot. Wealth Solutions

Zegarki jak zegarki, ale kluczem do zrozumienia tego produktu jest owa „dusza”, wspomniana w nazwie serii. A skoro mowa o Wealth Solutions, musi chodzić o alkohol – i to nie byle jaki! Firma postanowiła bowiem wzbogacać czasomierze kroplami najstarszych na świcie trunków.

Pierwszy z nich – Cognac Watch autorstwa Armin Strom – zadebiutował w marcu zeszłego roku. Kolejny był Rum Watch, stworzony przez niezależną szwajcarską manufakturę Speake-Marin. Oba zawierały kroplę najstarszych trunków danego gatunku na świecie. W pierwszym umieszczono odrobinę koniaku Gautier z 1762 roku, w drugim zaś kroplę rumu Harewood z roku 1780. Teraz przyszedł czas na whisky.

Wealth Solutions opublikowało niedawno nagranie z ceremonii, podczas której otwierano butelkę Old Vatted Glenlivet 1862 – najstarszej whisky świata. Odrobinę trunku przekazano w ręce Jeana-Marie Schallera – CEO szwajcarskiej manufaktury Louis Moinet, która odpowiada za stworzenie Whisky Watch.

Limitowana edycja zegarków liczy zaledwie pięćdziesiąt egzemplarzy, dostępnych w dwóch rodzajach wykończenia. Złoty Whisky Watch kosztuje aż 45’000$. Tańszą wersję, w kopercie ze stali nierdzewnej, wyceniono na 17’000 dolarów.

 

Źródło: wealth.pl

Autor artykułu
More from Damian Halik

Puma RS-Computer – klasyk lepszy niż smartwatche?

Jak każda seria limitowana, buty Puma RS-Computer rozeszły się w mgnieniu oka....
Czytaj wiecej