Zegarek z San Escobar na licytacji WOŚP

To niepowtarzalna okazja, aby stać się właścicielem jedynego w swoim rodzaju zegarka z San Escobar. Unikatowy egzemplarz stworzyła i przekazała na WOŚP firma Balticus.

To niepowtarzalna okazja, aby stać się właścicielem jedynego w swoim rodzaju zegarka z San Escobar. Unikatowy egzemplarz stworzyła i przekazała na WOŚP firma Balticus.

Historia niezwykłego kraju San Escobar zaczęła się na szczycie Rady Bezpieczeństwa ONZ. To tam Minister Spraw Zagranicznych, Witold Waszczykowski pochwalił się dziennikarzom o nawiązaniu stosunków dyplomatycznych z takim państwem. Oczywiście było to przejęzyczenie, Ministrowi chodziło zapewne o Saint Kitts i Nevis, małe wyspiarskie państewko na Karaibach, które po hiszpańsku zwie się Federación de San Cristóbal y Nieves. Internauci podłapali temat momentalnie, a ponieważ sam Minister i nie wybrnął z tego lapsusu z humorem i żartem, zaczęło się używanie. Powstał profil kraju na facebooku, ludzie zaczęli tworzyć plakaty turystyczne, wrzucać zdjęcia fikcyjnych budowli i atrakcji, kreować historię kraju, a nawet stworzyli jego mapę. Temat stał się popularny u nas w kraju jak i za granicą.

Dwa tygodnie temu jeden z członków forum Klubu Miłośników Zegarów i Zegarków, Daniel Paruszewski wysłał wiadomość do Bartosza Knopa, właściciela firmy Balticus, znajdował się w niej żartobiliwy projekt cyferblatu z flagą San Escobar. Po uzyskaniu zgody twórcy projekt trafił na profil firmy jako żart. Chwilę później kilka dni przed finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Knop usłyszał, że można wylicytować obywatelstwo San Escobar. Szybki połączył fakty i zaświtał mu w głowie pomysł. I tak w dniu finału Balticus San Escobar zmaterializował się i trafił na aukcję. Stało się to m. in. Dzięki Piotrowi Ogrodowiczowi, gdyńskiemu zegarmistrzowi, który w ekspresowym tempie wykonał tarczę dla istniejącego już modelu Baliticus Gwiezdny Pył.

Balticus San Escobar, to zegarek oparty na japońskim automatycznym mechanizmie zamknięty w nierdzewną kopertę o wymiarach 42×50,5mm i grubości 13,9mm. Posiada zakręcaną koronkę, wodoszczelność 20ATM, szafirowe szkło z podwójną powłoką antyrefleksyjną od wewnątrz oraz pasek ze skóry w kolorze niebieskim oraz bransoletę z funkcją szybkiej i łatwej zmiany. W zestawie oryginalna tarcza Gwiezdnego Pyłu, na której, jak zaręcza producent widnieje niebo widziane z San Escobar. Jak zaznaczają ludzie z Balticusa: “Mimo żartobliwego charakteru, sprawa jest poważna i liczymy na WASZE wsparcie”. Do dzieła więc, zegarek można licytować do 28 stycznie pod tym adresem: http://aukcje.wosp.org.pl/jedyny-i-niepowtarzalny-balticus-san-escobar-i4112365

Autor artykułu
More from Piotr Skowron

Jan Kobuszewski 1934 – 2019

W wieku 85 lat w Warszawie zmarł Jan Kobuszewski. Przez dziesiątki lat...
Czytaj wiecej