Xicorr F125p – zegarek sygnowany przez Andrzeja Jaroszewicza

Polski producent zegarków Xicorr przypomina rocznicę startu polskiej załogi w rajdzie Akropolu. Specjalnie z tej okazji powstał zegarek Xicorr F125p Akropolis Limited Edition.

Polski producent zegarków Xicorr przypomina rocznicę startu polskiej załogi w rajdzie Akropolu. Specjalnie z tej okazji powstał zegarek Xicorr F125p Akropolis Limited Edition

Xicorr to polska marka znana głównie z produkcji zegarków naręcznych inspirowanych historią polskiej motoryzacji. Oprócz tych przypominających Warszawę czy Syrenę Sport Xicorr ma w ofercie zegarek F125p Akropolis. Nazwa nawiązuje do jednej z dwóch sportowych wersji Polskiego Fiata 125p. Aby uczcić udział polskich maszyn w słynnych rajdach, oraz by móc homologować szybsze wersje z mocniejszymi silnikami powstały limitowane serie Fiatów 125p Monte Carlo i Akropolis. Oba otrzymały włoskie jednostki napędowe o dwuwałkowych głowicach, Monte Carlo o pojemności 1600ccm, a Akropolis o pojemności 18000ccm. Obecnie do przedsprzedaży trafiła limitowane seria z autografem słynnego polskiego kierowcy Andrzeja Jaroszewicza i jego pilota Andrzeja Szulca. Obaj wystartowali zwykłym 125p 1500 w 20 Rajdzie Akropolu w Grecji w 2 1972 roku. Ta edycja greckiej eliminacji Rajdowych Mistrzostw Europy byłą wyjątkowo ciężka. Ze 132 zgłoszonych załóg rajd ukończyło zaledwie 12. Na 11 w generalce i 1 w klasie zameldowała się polska załoga.

Zegarek jest oparty na chińskim werku Seagul TY1906, który posiada manualny naciąg i wskaźnik rezerwy chodu, który w tym zegarku jest stylizowany na wskaźnik poziomu paliwa, a cały cyferblat na zegary samochodu. Od zwykłego F125 Akropolis limitowany czasomierz wyróżnia pomarańczowo niebieska kolorystyka wzorowana na malowaniu rajdowego Fiata, wypiaskowany na szkle numer boczny wozu czy plakieta rajdowa na pokrywie koperty. W takich samych barwach jest utrzymany również pasek Zegarek otrzyma również autografy obu członków załogi. Do sprzedaży trafi jedynie 125 sztuk tego modelu. Można go zamawiać na stronie producenta, dostawa już w tym miesiącu.

Więcej: http://xicorr-online.xicorr.com/pl/kategoria/f125p-akropolis/11/f125pa-le-1-rata/33

Autor artykułu
More from Piotr Skowron

Kawa czy whiskey? Jedno i drugie!

Nie możesz się rozstać ze szklaneczką ulubionego trunku? Nawet jak jest jeszcze...
Czytaj wiecej