Takiego laptopa jeszcze nie było. Ma nie jeden, a dwa wyświetlacze

zenbook pro duo
Asus ZenBook Pro Duo to komputer, który zdecydowanie będzie wyróżniał się z tłumu. Wystarczy otworzyć jego klapę, by zrozumieć co mamy na myśli. Do dyspozycji mamy nie jeden, a dwa wyświetlacze. Oba dotykowe.

Producenci komputerów przenośnych bardzo się starają, by to właśnie ich produkt stał się tym, który zechcemy kupić najbardziej. Trudno się im dziwić, forma laptopa przez dekady ewolucji wydaje się być już stała i trudno tu o dalsze innowacje od wymiany podzespołów na szybsze. Asus jednak próbuje wielu pomysłów. A tem wydaje się być całkiem ciekawy.

Jego ZenBook Pro Duo, znany również jako UX581, to maszyna zdecydowanie dla tych, którzy chcą być produktywni. Jego główny, 15,6-calowy wyświetlacz pracuje w oparciu o matrycę OLED, co gwarantować ma doskonały obraz i reprodukcję kolorów. Drugi ekran nie jest cieniutkim paseczkiem, jak Touch Bar w komputerach Apple’a – można w nim zmieścić całkiem sporo treści.

zenbook pro duo

Jakby tego było mało, ZenBook Pro Duo to również tak po prostu świetnie wyposażony komputer.

Nawet ten drugi wyświetlacz, umieszczony nad klawiaturą, pracuje w rozdzielczości 4K i zawiera panel dotykowy. Wystarczy więc by umieścić na nim pełnoekranowo jakąś aplikację, lub nawet jej moduł. Na przykład timeline programu do montażu wideo. Bo komputer ten jak najbardziej poradzi sobie nawet i z tym zadaniem.

Producent wyposażył go w procesor Core 9. generacji (można wybierać pomiędzy Core i7 a Core i9). Procesorowi może towarzyszyć nawet 32 GB RAM i nawet 1 TB pamięci zawartej w napędzie PCIe 3.0 x4 SSD. Dla tych co nie za bardzo rozumieją ciąg znaczków w poprzednim zdaniu: to bardzo szybka pamięć. Nie zabrakło też szybkiego układu graficznego, bogatego zestawu portów czy obsługi najnowszych standardów łączności.

zenbook pro duo

Komputer pojawi się w sprzedaży już 6 września. Polskie ceny nie są jeszcze znane, ale – niestety – tanio nie będzie. Za ten potężny gadżet na rynku amerykańskim będziemy musieli zapłacić 2500 lub 3000 dol., w zależności od wersji. A więc w Polsce prawdopodobnie będzie to kwota w okolicach 10 tys. zł…

Autor artykułu
More from Maciej Gajewski

Samsung pracuje nad aparatem dokładniejszym od ludzkiego oka

Wygląda na to, że już niedługo czeka nas w telefonach prawdziwa rewolucja....
Czytaj wiecej