Zjedz Kostkę Rubika

Cedric Grolet to jeden z najbardziej utytułowanych cukierników świata. Pastry Chef, dwugwiazdkowej restauracji Alaina Ducasse’a w Paryżu - Le Meurice - wprowadził do menu niezwykły deser. Kostkę Rubika do podziału dla 4- 6 osób. Już od zapowiedzi stała się hitem całego menu.

Cedric Grolet to jeden z najbardziej utytułowanych cukierników świata. Pastry Chef, dwugwiazdkowej restauracji Alaina Ducasse’a w Paryżu – Le Meurice –  wprowadził do menu niezwykły deser. Kostkę Rubika do podziału dla 4- 6 osób. Już od zapowiedzi stała się hitem całego menu.

Ma trzy piętra, jest mobilna jak pierwowzór, wykonana z idealnych, kwadratowych kawałków ciasta. Widzieliśmy już kilka wersji w wykonaniu Mistrza – kostki pokryte w całości złotem, kolorowe – każda o innym smaku i warstwach czy edycje specjalne przypominające kamienie szlachetne. Jednak nie o to chodzi, aby o tym opowiadać, ale aby obejrzeć, a później zjeść:

Cedric niejednokrotnie pokazał, że należy do najwybitniejszych cukierników ostatnich lat. Wręcz objawień, a zdobyć tytuł najlepszego we Francji, z ich cukierniczym dorobkiem i konkurencją, nie jest tak prosto. Jest trenerem i konsultantem sieciowych cukierni, ale co najważniejsze wizjonerem, który dyktuje światowe trendy.

Nie umniejszając wybitnemu Szefowi Kuchni paryskiej Le Meurice, jesteśmy pewni, że z nadejściem aktualnego menu, goście czekają niecierpliwie na deser…

Źródło zdjęć: FB – kanał oficjalny – Cedric Grolet

Autor artykułu
More from Dominika Telega

Toyota Yaris ulubienicą Polaków

Walka o podium trwała do samego końca, jednak zwycięzca może być tylko...
Czytaj wiecej