Złombol Ultimate – rajd jeszcze bardziej szalony.

Jak co roku parada aut komunistycznych wystartuje w rajdzie charytatywnym Złombol na koniec Europy. Tym razem jednak będziemy mieli drugą edycję: Złombol Ultimate.

Jak zwykle wszyscy miłośnicy rajdów Złombol koniec roku spędzają na oczekiwaniu na podanie celu wyprawy na kolejny rok. Tym razem organizatorzy zorganizowali niespodziankę wcześniej pod nazwą Złombol Ultimate. Nie zastąpi on tradycyjnego Złombolu odbywającego się co rok latem, a będzie jedynie stanowił alternatywę dla tych, którzy chcą więcej, dalej i jeszcze bardziej bezkompromisowo.

Złombol to rajd charytatywny, który od dwunastu lat wiedzie spod katowickiego Spodka w w miejscowości oddalone około 2500 kilometrów od startu. Na przemian organizowane są wyprawy w kraje ciepłe i zimne. Celem jest nie tyle dojechanie do mety w aucie wyprodukowanym lub zaprojektowanym w bloku komunistycznym, a zebranie jak największej kwoty pieniędzy sprzedając powierzchnię reklamową na aucie.

Podczas rajdu załogi są skazane na siebie i pomoc współuczestników.

Nie liczy się to kto pierwszy dotrze na metę, chodzi o przygodę i dobrą zabawę, a do tego o pomoc dla wychowanków polskich domów dziecka.

Tak bawili się uczestnicy na tegorocznym trzynastym, szczęśliwym Złombolu, który pojechał do Irlandii.

W przyszłym roku będą dwie okazje do szalonych wypraw pod egidą Złombolu.

Pierwsza – czyli ta klasyczna, której cel poznamy w noc sylwestrową i druga – dla jeszcze odważniejszych. Złombol Ultimate wyruszy 20 czerwca tradycyjne z Katowic, a metą będzie kazachska Astana. To jednak nie będzie oznaczało końca, powrót będzie wiódł przez syberyjskie ostępy, stolicę Rosji oraz Litwę i Łotwę. Złombol Ultimate będzie trudniejszy do przygotowania. Wyższe koszta podróży, konieczność zdobycia wiz i innych dokumentów, oraz wyższa kwota minimalna jaką ząłogi będą musiały uzbierać od darczyńców. Sama trasa która ma trwać 4-5 tygodni również nie będzie rozpieszczać. Jak piszą organizatorzy:

Przejazdu przez te kraje nie da się zaplanować. Każda granica, każde okazanie dokumentów to loteria. Promy bez godzin wyjazdów, brak odpowiednich miejsc do spania, dziwne paliwo lub jego brak to tylko promil waszych problemów.

Jeśli więc ktoś z Was ma wolny miesiąc, parę tysięcy złotych i pragnienie przygody, to Złombol Ultimate będzie doskonałym pomysłem na spędzenie przyszłorocznych wakacji. Więcej informacji na stronie wydarzenia na Facebooku.

Autor artykułu
More from Piotr Skowron

Głosy z zaświatów – powrót Seweryna Zaorskiego

Remigiusz Mróz kontynuuje cykl przygód kolejnego swoje bohatera. Seweryn Zaorski powróci w...
Czytaj wiecej