Złóż kota z papieru – w 90 sekund

Półtorej minuty, kawałek papieru, używasz tylko jednej ręki – i tej dla Ciebie nie dominującej. Składasz origami. Kota. Zadanie wydaje się proste? Nic bardziej mylnego!

Półtorej minuty, kawałek papieru, używasz tylko jednej ręki – i tej dla Ciebie nie dominującej. Składasz origami. Kota. Zadanie wydaje się proste? Nic bardziej mylnego!

Na samym szczycie hierarchii inżynierów Lexusa stoją Mistrzowie Takumi. Najlepsi z najlepszych. Ci którzy z firmą związani są co najmniej ćwierć wieku. Każdy z nich doskonali się w jednym określonym obszarze: lakiernictwo, spawy, szycia czy karoseria. Zanim otrzymają ten zaszczytny tytuł, muszą spełnić szereg kryteriów i przejść wiele testów. Jeden z nich jest zupełnie zaskakujący – test origami.

lexus-origami

Czy to trudne? Odpowiedzi udzielił Mark Bolitho, jeden z najbardziej szanowanych ekspertów origami na świecie. Autor papierowych arcydzieł i wielu książek o sztuce, twórca kampanii reklamowych i wydarzeń specjalnych dla korporacji. Można więc śmiało powiedzieć, że dobrze wie jak składać papier. Podjął się wyzwania Takumi. Jak mu poszło?

https://youtu.be/O3Iaz29XupQ%20

Po wielu próbach sukces! Ale wykonywał je mistrz origami. Normalnie swoje papierowe dzieła składa na płaskiej powierzchni, przy użyciu dwóch rąk. Tutaj walczył lewą ręką, manewrowanie palcami okazało się mocno problematyczne. Skoro dla niego jest to wyzwanie, łatwo się domyślić o jaki poziom zręczności chodzi.

No ale do dzieła! Bierzemy kwadratowy kawałek papieru do ręki i ćwiczymy. Czas start!

Źródło: http://blog.lexus.co.uk/

Autor artykułu
More from Dominika Telega

Sto lat! – życzy Lexus

Niecodziennie wchodzi do salonu 100-letni klient i kupuje model za 100 tysięcy...
Czytaj wiecej