Zmierz swoją przyjemność… jedzenia!

Zmierz przyjemność jedzenia
Doskonale przyrządzony stek, kacze foie gras, kieliszek ulubionego wina, kremowy sernik - zastanawialiście się kiedyś, jaką przyjemność naprawdę sprawia spożywanie tych dań? Albo czy goście przy waszym stole są prawdziwie zadowoleni z serwowanego menu czy są po prostu uprzejmi, komplementując gospodarzy?

Doskonale przyrządzony stek, kacze foie gras, kieliszek ulubionego wina, kremowy sernik – zastanawialiście się kiedyś, jaką przyjemność naprawdę sprawia spożywanie tych dań? Albo czy goście przy waszym stole są prawdziwie zadowoleni z serwowanego menu czy są po prostu uprzejmi, komplementując gospodarzy?

Od teraz do rzetelnej oceny jest Neurokiff. Odkrywa nasze najbardziej intymne uczucia – bo płynące prosto z naszego mózgu! To neuronowy kask, który – opisując jego działanie w wielkim skrócie – w czasie rzeczywistym pokaże emocje, wywołane przez spożycie jedzenia czy degustacji wina.

Zmierz przyjemność jedzenia
Zmierz przyjemność jedzenia
Kask
Kask
Neurokiff
Neurokiff

Neurokiff skonstruowali uczeni z Uniwersytetu w Nantes, opierając się o najnowsze technologie. To taki interaktywny stół z przyszłości, łączy projektowanie empiryczne, dźwięku, digital design i design produktu.

Urządzenie może połączyć cztery osoby, działa jak elektroencefalograf, jest zdolne zbadać kilka stanów emocjonalnych, skrajnych bo od ekscytacji do frustracji. Emocje te, odczytane z naszego mózgu, są następnie wyświetlane na monitorze tabletu. Aplikacja może wydawać dźwięki, które są coraz intensywniejsze, bardziej zharmonizowane w przypadku gdy wszystkie podłączone osoby są zgodne w ocenie spożywanego posiłku.

Neurokiff - Tablet
Neurokiff – Tablet

Niewątpliwie Neurokiff to rewolucyjne urządzenie, które jest w stanie zapewnić niezapomniane przeżycia podczas kolacji. Zakładam jednak, że do wprowadzenia go w restauracjach daleka droga. Nie wszyscy szefowie tolerują prawdę o swoim menu… Ale w końcu recenzje byłyby rzetelne.

Źródło: http://www.neurokiff.com/

Autor artykułu
More from Dominika Telega

JPN Taxi – hybryda z instalacją gazową będzie wozić kibiców Igrzysk Olimpijskich w 2020 roku

Model zaprezentowano na Tokyo Motor Show, a sprzedaż już ruszyła. Fabryka w...
Czytaj wiecej