News will be here
Fot. Piotr Pasiewicz

Linie, faktury i struktury, które są przez nie tworzone, tylko pozornie nie mają formy. W istocie natomiast stanowią kwincesensję niematerialnego podejścia do rzeczywistości.

Piotr Pasiewicz urodził się w Łodzi w 1979 roku. Ukończył z wyróżnieniem studia na Wydziale Grafiki i Malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Otrzymał stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2011/2012). Porusza się w różnych dziedzinach sztuki – jest to twórczość w zakresie grafiki warsztatowej, rysunku, malarstwa, performance, wideoartu i krótkich form filmowych. Skupia się na poszukiwaniu dialogu między różnymi technikami graficznymi, a rysunkiem w korelacji z plamą barwną i fakturą.

Język artystyczny, którym operuje, wywodzi się niemal całkowicie z rysunku. Linia jest samodzielnym elementem plastycznym, równoprawnym, co kolor środkiem wyrazu. Obraz dla niego to coś więcej niż tylko relacja formy i koloru na płaszczyźnie czy przemyślana kompozycja linii. Nie szuka też kompromisu między tym co wizualne, a estetyczne. Pragnie tworzyć energetyczne płaszczyzny, niosące za sobą siłę oddziaływania, pobudzające wyobraźnie, konfrontacyjnie nieobojętne.

Na wystawie Piotr Pasiewicz przedstawi wielowarstwowość struktur, kombinatorykę linii, różnorodność faktur, które mają potęgować wrażenie ruchu, przemieszczania się i wibrującej przestrzeni.

Najważniejsze pytanie: Dlaczego posługuję się językiem abstrakcji? Ponieważ jest wieloznaczna, niedosłowna, płynna, energiczna. A te elementy układanki, budulec kompozycji nadaje tajemnicę naszemu życiu.

– Piotr Pasiewicz

Wernisaż wystawy “Abstrakt/Między naturą a wyobrażeniem” zaplanowano na 8 marca, początek o godzinie 18.00. Ekspozycję w Centrum Kultury Browar B., w Galerii Sztuki “Suszarnia” we Włocławku (ul. Łęgska 28) będzie można oglądać do 11 maja.

Damian Halik

Damian Halik

Kulturoholik, level 99. Czas na filmy, książki, komiksy i gry, generowany gdzieś między pracą a codziennymi obowiązkami, zawdzięcza opanowaniu umiejętności zaginania czasoprzestrzeni.

News will be here