News will be here
Autor: Piotr Pasiewicz

Biomorficzne rozważania artystyczne Piotra Pasiewicza znów do zobaczenia - tym razem w Warszawie. Już w kwietniu topowy łódzki abstrakcjonista naszych czasów zaprezentuje nam wybrane prace pochodzące z różnych cykli - pełne charaktystycznych dla jego twórczości faktur, intensywnych linii i plam barwnych pulsujących niczym niczym żywe organizmy twory.

Tym razem autor wraz z kuratorką Joanną Polkowską kierują naszą uwagę na drzewa; a może raczej na ich nierozerwalność z jakże istotną w twórczości Pasiewicza naturą. Tą niezwykłą, harmonijną całością, która funkcjonujące jako jeden byt, choć przecież jest złożona i wewnętrznie bardzo zróżnicowaną. Łódzki artysta, którego czytelnicy Exu zapewne doskonale już znają, niezmiennie poszukuje pulsu biosfery. Nieprzypadkowo jego twórczość pełna jest biomorficznych form - trudnych do określenia, lecz sprawiających wrażenie niezwykle żywotnych, niemalże ruchomych.

Twórczość Piotra Pasiewicza, cechuje integralna z nim samym i właściwa mu obsesja biomorficznej formy, którą artysta definiuje w sposób doskonały. We współczesnym świecie sztuki, gdzie następujące po sobie mody plastyczne oraz zmiany stylowe zaskakują odbiorców niemalże na każdym kroku, dobrze jest doświadczać konsekwencji działań Pasiewicza, którego sztuka idąca wytyczonym torem pogłębia pewną ideę artysty koncentrującą się wokół abstrakcyjnej formy wyrazu. Przeniesienie za pomocą malarskiego gestu prawdy o otaczającym artystę świecie, poprzez nieustanne zmagania z ujarzmieniem znaków, tworzących jego język malarski przyczynia się do powstania prac, w których sam twórca toczy pewnego rodzaju zmagania z wyłaniającymi i przenikającymi się, nadbudowującymi i transformującymi, bezforemnymi kształtami.

- Łukasz Wiącek, historyk sztuki

Wystawę “Drzewa nigdy nie śpią” już niebawem będziecie mogli odwiedzić w warszawskiej Galerii ArtInfo (ul. Dzielna 5). Wernisaż zaplanowano na czwartek 4 kwietnia - początek o godzinie 19:00. Ekspozycja będzie dostępna dla zainteresowanych od poniedziałku do piątku między 10:00 a 18:00 do 26 kwietnia.

Damian Halik

Damian Halik

Kulturoholik, level 99. Czas na filmy, książki, komiksy i gry, generowany gdzieś między pracą a codziennymi obowiązkami, zawdzięcza opanowaniu umiejętności zaginania czasoprzestrzeni.

News will be here