News will be here
Ekspozycja nawiązująca do serialu "Emily w Paryżu", fot. Netflix

Streamingowy gigant kontynuuje strategię promocji swoich produkcji poprzez pop-upy, ale tym razem znacząco zwiększył skalę przedsięwzięcia. Stworzył bowiem miejsce, które pozwoli widzom przenieść się do światów przedstawionych w ich ulubionych serialach – ale trzeba się spieszyć.

Event pod hasłem Only On Netflix ledwie co wystartował, a już na horyzoncie majaczy data jego zakończenia. Wydarzenie – choć przedstawiciele firmy wolą nazywać je doświadczeniem – potrwa jedynie trzy tygodnie. W tym czasie szczęśliwcy będą jednak mogli poczuć się jak bohaterowie swoich ulubionych seriali produkcji Netflixa... A przynajmniej części z nich. Poza wystrojem nawiązującym do “Stranger Things”, “Alice in Borderland”, “Bridgertonów” czy “Emily w Paryżu” przygotowano też charakterystyczne przekąski i napoje, strefę z gadżetami oraz możliwość przedpremierowego obejrzenia niektórych produkcji.

Przekąski, Stranger Things, Netflix
Przekąski inspirowane “Stranger Things”, fot. Netflix

Warto zresztą wspomnieć, że podobne wydarzenie miało miejsce latem ubiegłego roku. Sieć japońskich kawiarni Pronto Corporation uruchomiła wówczas pop-upowy lokal skupiony na “Stranger Things”. Mimo rejestracji kolejki były ogromne, a wiele osób ustawiało się przed lokalem już przed jego otwarciem, licząc, że wskoczą na miejsca tych, którzy mieli rezerwację, ale się nie pojawili. Widać zatem spore zainteresowanie tego typu wydarzeniami – dlaczego więc nie spróbować?

Only On Netflix... tylko w Japonii

Wednesday, Nevermore Academy, Netflix
Wystrój pokoju Wednesday w Nevermore Academy, fot. Netflix

Niestety, na lokalizację wydarzenia wybrano tokijskie Harajuku. Z jednej strony wprost mówi się o evencie skierowanym do lokalnego fandomu, co zresztą znajduje odzwierciedlenie w doborze produkcji, jakie postanowiono zainscenizować. Natomiast z drugiej – jednym z pokazywanych przedpremierowo tytułów jest aktorski “One Piece”. Dotąd adaptacja kultowej mangi nie zbierała pochlebnych recenzji od tych, którzy mieli już możliwość zobaczyć fragment serialu. Najwidoczniej Netflix liczy jednak na to, że przynajmniej w Japonii tytuł się spodoba.

Globalna popularność naszych ostatnich tytułów świadczy o tym, że wspaniałe historie mogą pochodzić z dowolnego miejsca i być uwielbiane wszędzie. Jesteśmy podekscytowani, że możemy opowiadać japońskie historie, które rezonują z fanami zarówno w Japonii, jak i na całym świecie.

– Kaata Sakamoto, wiceprezes Netflixa ds. treści w Japonii

Żeby spróbować lodów od Scoops Ahoy czy pizzy w Surfer Boy Pizza, trzeba mieć zatem sporo szczęścia. Powoli wkraczamy jednak w sezon urlopowy, więc kto wie – może akurat ktoś wybiera się do Japonii? Jeśli tak, strefę Only On Netflix znajdziecie w Q Plaza Harajuku (Shibuya), ale koniecznie pobierzcie wcześniej bezpłatny bilet wstępu (rejestracja tutaj). Warto też pamiętać, że to wydarzenie pop-up i potrwa jedynie do 11 czerwca.

Stranger Things, Netflix
Strefa “Stranger Things”, fot. Netflix
Damian Halik

Damian Halik

Kulturoholik, level 99. Czas na filmy, książki, komiksy i gry, generowany gdzieś między pracą a codziennymi obowiązkami, zawdzięcza opanowaniu umiejętności zaginania czasoprzestrzeni.

News will be here