Biuro Twittera, fot. Twitter

Jeśli w ostatnich działaniach Elona Muska doszukiwaliście się głębszego sensu, może nawet swego rodzaju happeningu, z pewnością nie zaskoczy was fakt, że przedstawienie trwa nadal. Pewne jest natomiast jedno: nagły rebranging Twittera nie był żartem, a do X-a będziemy musieli przywyknąć. Twittera już nie ma – i nie ma też szans, by wrócił.

Teraz, gdy plan Elona Muska, aby zmienić markę Twittera na X, jest w toku, firma chce sprzedać kilka rzeczy związanych z jej poprzednim wizerunkiem w czymś, co wydaje się komicznie pozbawioną równowagi sprzedażą nieruchomości. Setki przedmiotów z centrali X w San Francisco będzie można kupić na aukcji internetowej w przyszłym miesiącu, która potrwa od 12 do 14 września.

Wszystko ma obecnie cenę początkową ustaloną na 25 USD, więc istnieje możliwość złapania prawdziwych okazji. Większość ofert dotyczy sprzętu biurowego, jakiego można oczekiwać od dużej korporacji, takiego jak biurka, drukarki i stacje dokujące do laptopów. Kilka reklamowanych partii – takich jak dźwiękoszczelne kabiny biurowe i designerskie krzesła – zostało również wystawionych na aukcji w styczniu. Jest jednak mnóstwo nowych rzeczy do zdobycia, a niektóre z nich balansują na granicy między tragicznymi a wręcz zabawnymi.

X wystawia na aukcję pamiątki związane z Twitterem w ramach ostatniej próby zrzucenia swojej poprzedniej tożsamości marki. Wśród 584 oferowanych przedmiotów znajdują się stoliki kawowe, duże klatki dla ptaków i obrazy olejne przedstawiające obrazy, które stały się popularne. Wymieniono także dziesiątki biurek i krzeseł, stanowisko DJ-a i wystarczającą liczbę instrumentów muzycznych, aby wyposażyć zespół.

Od czasu zakupu platformy mediów społecznościowych w zeszłym roku, Musk zwolnił tysiące miejsc pracy, starając się obniżyć koszty. Aukcja została nazwana „Rebranding Twittera: aukcja online obejmująca pamiątki, dzieła sztuki, aktywa biurowe i nie tylko!”. Jeden z oferowanych szyldów na Twitterze nadal widnieje w siedzibie firmy przy 10th Street w San Francisco. „Ptak jest nadal zamontowany z boku budynku. Kupujący jest odpowiedzialny za zatrudnienie licencjonowanej firmy SF z odpowiednimi zezwoleniami” – czytamy w wykazie. W zeszłym miesiącu próba usunięcia innego znaku z Twittera została tymczasowo wstrzymana przez władze w San Francisco.

Damian Halik

Damian Halik

Kulturoholik, level 99. Czas na filmy, książki, komiksy i gry, generowany gdzieś między pracą a codziennymi obowiązkami, zawdzięcza opanowaniu umiejętności zaginania czasoprzestrzeni.