News will be here
Leica M6 Leitz Auction Set, fot. Leica

Kultowa marka w ostatnich latach przygotowała kilka ciekawych modeli kolekcjonerskich, lecz w tym przypadku zdecydowała się na nadzwyczaj limitowaną edycję – zestaw powstał, by uczcić dwudziestolecie Leitz Photographica Auction, dlatego na rynek trafi zaledwie dwadzieścia wyjątkowych zestawów opartych na aparacie Leica M6.

Jedna z najsłynniejszych firm fotograficznych wszech czasów nie próżnuje w ostatnich latach. Coraz mocniej rozpycha się na rynku smartfonów, oferując swoją wiedzę z zakresu optyki producentom smartfonów. Ma też niepodważalną pozycję na rynku układów optycznych do sprzętu specjalistycznego. Nie rezygnuje jednak z działalności, która rozsławiła jej działalność, niezmiennie rozwijając swoją ofertę aparatów fotograficznych. Klasyczne modele marki to marzenie niejednego miłośnika fotografii, ale dla wielu osób to także doskonała inwestycja. Coś mi mówi, że Leica M6 w limitowanej edycji Leitz Auction znajdzie uznanie zwłaszcza u tych drugich.

Firma twierdzi, że jej zaangażowanie w tworzenie doskonałych aparatów fotograficznych w ciągu ostatnich 100 lat jest powodem, dla którego jej „ręcznie wykonane, precyzyjne narzędzia optyczne” są tak powszechnie szanowane iw rezultacie w wielu przypadkach uważane za przedmioty kolekcjonerskie. Z tego powodu Leitz Photographica Auction jest w stanie co roku oferować rzadki i wyjątkowy sprzęt Leiki i robi to już od 20 lat.

Aby uczcić dwie dekady aukcji, Leica Camera AG i Leitz Photographica Auction połączyły siły, aby opracować „niezwykły” zestaw o nazwie Leica M6 Set „Leitz Auction”. Obejmuje specjalnie zaprojektowany M6 i Noctilux-M 50 f/1.2 ASPH, oba z błyszczącym czarnym lakierem.

Leica, Leica M6 Leitz Auction, Leitz Photographica Auction
Leica M6 Leitz Auction, fot. Leica

„Aukcja Leitz Photographica to jedna z najbardziej znanych na świecie aukcji zabytkowych aparatów, obiektywów i innych ciekawych akcesoriów. Zestaw M6 „Leitz Auction” jest odpowiednio świąteczny dla upamiętnienia rocznicy: z błyszczącym czarnym lakierem, logo Leitz wykonanym z litego złota — specjalnie przygotowanym przez złotnika z Wetzlar w Niemczech — oraz ekskluzywnym pancerzem z prawdziwego drewna wykonanym z forniru orzechowego . Szlachetny design jest znakomicie dopełniony grawerunkami w kolorze złotym i czerwonym” — mówi Leica.

Oprócz aparatu i obiektywu Noctilux-M 50 f/1.2 ASPH, w zestawie znajduje się dekielek na obiektyw, dekielek na korpus i osłona obiektywu, wszystkie również wykończone błyszczącym czarnym lakierem, a także wykonany na zamówienie pasek z gładkiej czarnej skóra i certyfikat autentyczności.

Leica M6 Leitz Auction z obiektywem Noctilux-M 50 f 1.2 ASPH, fot. Leica

„Eleganckie opakowanie zestawu ze złotym logo Leitz dodaje dodatkowej ekscytacji temu niezwykłemu i rzadkiemu zestawowi aparatów” — mówi Leica. Ten konkretny zestaw jest rzadkością nawet jak na standardy limitowanej edycji Leiki: firma wyprodukuje tylko 20 egzemplarzy. Można go kupić wyłącznie za pośrednictwem Leica Camera Classics w Wiedniu od 17 sierpnia. Leica Camera Classics to jedna z tradycyjnych lokalizacji firmy, którą można znaleźć w samym sercu centrum Wiednia. Bardzo rzadko zdarza się, aby Leica ograniczała sprzedaż produktu do fizycznej lokalizacji, nie mówiąc już o jednym konkretnym sklepie, co bez wątpienia dodaje rzadkości zestawu.

Damian Halik

Damian Halik

Kulturoholik, level 99. Czas na filmy, książki, komiksy i gry, generowany gdzieś między pracą a codziennymi obowiązkami, zawdzięcza opanowaniu umiejętności zaginania czasoprzestrzeni.

News will be here