Superelegancki smartwatch TAG Heuer… w estetyce "Super Mario Bros."

Elegancja, precyzja, wysoki poziom życia, prestiż. Takie komunikaty od zawsze wysyłają nam ulotki reklamowe firmy TAG Heuer. Bez wątpienia jest to jeden z bardziej znanych producentów zegarków z wysokiej półki. Najwidoczniej nie chce jednak tkwić wyłącznie w przeszłości i rozumie, że klienci od urządzenia na ręku wymagają dziś nieco więcej. Coraz więcej i więcej zegarków firmy zawiera wbudowany procesor i system operacyjny Google’a.

Te inteligentne zegarki zazwyczaj starają się imitować źródło sukcesu swoich mechanicznych odpowiedników. Są to zatem bardzo eleganckie urządzenia, mające ich posiadaczom zapewnić poczucie luksusu. Niemniej jednak nowy zegarek TAG Heuera – choć nadal kosztowny – zdumiewa swobodą podejścia do tematu.

TAG Heuer Super Mario – kolekcjonerski zegarek dla fanów Nintendo

Tag Heuer, Tag Heuer Super Mario, Super Mario Bros.

Zegarek TAG Huera, który swoim wzornictwem i oprogramowaniem nawiązuje do serii gier "Super Mario Bros.", kosztować będzie 2150 dolarów. Dlaczego tak drogo? A chociażby dlatego, że urządzenie już na samym początku będzie miało charakter kolekcjonerski. W sprzedaży pojawi się raptem dwa tysiące egzemplarzy.

TAG Heuer Super Mario działa pod kontrolą zmodyfikowanego przez producenta – głównie pod względem estetyki interfejsu – systemu Wear OS. Domyślna tarcza zegarka inspirowana jest, a jakże, przygodami wąsatego hydraulika. Użytkownicy zegarka mogą liczyć na pochwały od Mario, gdy osiągną dzienny cel kroków. Sam Mario też się zmienia: o 15:00 rośnie po zjedzeniu grzyba, a o 18:00 zjeżdża rurą w dół do podziemi. Podobno takich małych smaczków w oprogramowaniu zegarka jest bardzo wiele.

Poza grafiką interfejsu to jednak dość standardowy zegarek

Tag Heuer, Tag Heuer Super Mario, Super Mario Bros.

Zamknięto go w czterdziestopięciomilimetrowej kopercie. Jest wodoodporny (zanurzenie do 50 m) i ma ponoć oferować dobę pracy bez ładowania akumulatora przy typowym użytkowaniu. Jak każdy zegarek z Wear OS, również i ten jest zintegrowany z Asystentem Google, Google Fit i Sklepem Play. TAG Heuer zapewnia dodatkowe aplikacje do sportu, golfa i zdrowego trybu życia. Zegarek jest też wyposażony w podstawowy zestaw czujników: pracy serca, kompas i akcelerometr.

Za wydajność, energooszczędność i przetwarzanie danych odpowiada wbudowany procesor Snapdragon 4100. To jeden z lepszych układów tego rodzaju, choć nie tłumaczy wysokiej ceny urządzenia. Tę dyktuje styl i szyk, choć połączenie gry platformowej na Nintendo i TAG Heuera to coś, co trudno było przewidzieć.

Maciej Gajewski

Maciej Gajewski

Moje pasje to pisanie (jestem dziennikarzem i blogerem), muzyka, gry wideo, astronomia i dobre kino. Uwielbiam elektrogadżety. Niezależna, wolna dusza. Marzyciel.