RC F Fuji Speedway Edition powraca, by znów cieszyć oko wyjątkowym wydaniem oraz zachwycać osiągami. Choć mówimy o aucie drogowym, inspiracją do jego stworzenia było torowe RC F GT3. Zaprawiony w boju zawodnik ścigał się już w najróżniejszych zakątkach świata – od japońskiego Super GT, poprzez niemieckie DTM, a na amerykańskim IMSA WeatherTech SportsCar Championship kończąc – wszędzie tam budzą ogromne emocje i walcząc o czołowe lokaty. Odwołująca się do niego specjalna edycja popularnego coupé także potrafi wbić w fotel.

Ku czci Świątyni Prędkości

Lexus RC F, Lexus
Fot. Lexus

Nazywany przez miłośników motosportu Świątynią Prędkości tor u podnóża góry Fuji jest dla Lexusa miejscem szczególnym. To tam marka przez dziesięciolecia rozwijała swoje pojazdy, zawsze mając na uwadze nie tylko komfort, ale i przyjemność z jazdy. Tam też zrodziła się seria F – zresztą to właśnie do nazwy tego miejsca odnosi się ten symbol. Nic więc dziwnego, że już kilka lat temu zdecydowano się na swoisty hołd wobec kultowego toru wyścigowego. Teraz, podobnie jak w przypadku innych modeli marki przygotowywanych z myślą o przyszłym roku, także ta specjalna edycja doczekała się odświeżenia.

Lexus RC F Fuji Speedway Edition wyróżnia się oczywiście już na pierwszy rzut oka. Samochód osadzono na dziwiętnastocalowych kołach z nowym wzorem felg, karoserię pokryto natomiast półmatowym lakierem w kolorze Electric Surge. Ten wyjątkowy odcień błękitu doskonale komponuje się z elementami wykonanymi z włókna węglowego. Ta specjalna edycja to jednak coś więcej niż tylko zmiany wizualne. Wspomniane elementy poprawiają aerodynamikę i zmniejszają masę pojazdu. Samochód wyposażono też między innymi w tytanowy układ wydechowy i ceramiczne hamulce Brembo.

Lexus RC F Fuji Speedway Edition 2022, Lexus
Fot. Lexus

Lexus RC F słynie z doskonałego stosunku mocy do masy. Nikt nie może się z nim równać w jego klasie, natomiast specjalna edycja jeszcze dalej przesuwa granicę. Dzięki ulepszeniom wyjątkowe wydanie modelu rozpędza się do setki w niespełna 3,9 sekundy (0,3 s szybciej od RC F). Projektanci marki nie mają natomiast złudzeń: to najlepszy przedstawiciel serii F – wizualnie i sprzętowo; na ulicy i na torze.

Nowiutki Lexus RC F Fuji Speedway Edition do salonów trafi jeszcze we wrześniu. Będzie jednak modelem wyjątkowo rzadkim – wręcz niemożliwym do nabycia. Powstanie zaledwie pięćdziesiąt egzemplarzy tego wyczynowego coupé.

Damian Halik

Damian Halik

Kulturoholik, level 99. Czas na filmy, książki, komiksy i gry, generowany gdzieś między pracą a codziennymi obowiązkami, zawdzięcza opanowaniu umiejętności zaginania czasoprzestrzeni.