News will be here
Nobu Hotel Warsaw w końcu otworzył swoje podwoje

Pierwsze informacje o tym, że Robert De Niro zamierza zainwestować w Warszawie spore pieniądze, pojawiły się na przełomie 2018 i 2019 roku. Mówiło się wówczas o projekcie wartym nawet sto milionów złotych. Poza firmą hollywoodzkiego gwiazdora w przedsięwzięcie zaangażowane było Tacit Investment. Za projekt architektoniczny odpowiadały natomiast pracownie De Novo, Medusa Group oraz Studio PCH. Nobu Hotel Warsaw łączy dziedzictwo dawnego Hotelu Rialto z nowoczesną dobudówką, która wprost zachwyca. Pierwsi goście zameldowali się 3 sierpnia, nieco wcześniej uruchomiono nieodłączna część projektu – restaurację Nobu.

Luksus i minimalizm rodem z japońskiej tradycji

Wizualizacja lobby Nobu Hotel Warsaw, fot. Tacit Investment/Medusa Group
Wizualizacja lobby Nobu Hotel Warsaw, fot. Tacit Investment/Medusa Group

Historia firmy Nobu Hospitality sięga lat 80. XX wieku i – że pozwolę sobie ponowić metaforę, jaką posłużyłem się w styczniu 2019 roku – przypomina scenariusz filmowy. Robert De Niro, wówczas już gwiazda filmowa, zakochał się w japońskiej kuchni Nobu Matsuhisy. Aktor oczywiście zaproponował utalentowanemu szefowi kuchni współpracę. W międzyczasie dołączył do nich jeszcze Meir Teper, producent filmowy – i tak trwają do dziś, co rusz otwierając nowe lokale. Samych restauracji Nobu działa na świecie niemal pięćdziesiąt – znajdziemy je na każdym kontynencie poza Antarktydą. Hoteli jest nieco mniej, bo kilkanaście, ale ich liczba także stale rośnie.

Robert De Niro, Nobu Matsuhisa i Meir Teper, fot. materiały prasowe
Robert De Niro, Nobu Matsuhisa i Meir Teper, fot. materiały prasowe

Nobu Hotels to dziś marka ekskluzywna, której nie sposób poznać bez odwiedzenia każdego z jej przybytków. Choć firma posiada wiele wysokiej klasy nieruchomości, nie stawia na jednolitą identyfikację wizualną. Każda projekt jest inny, dostosowany do miejsca, w którym ma działać. A skoro już o tym – Nobu Hotel Warsaw jest przedsięwzięciem na tyle złożonym, że nad koncepcją pracowały trzy osobne podmioty. Klasyczną, utrzymaną w stylu art déco częścią w dawanym Hotelu Rialto zaopiekowała się pracownia De Novo. Budynek przy ul. Wilczej 73 odzyskał dawny blask i gładko przechodzi w nowoczesną, nieco kosmicznie wyglądającą bryłę dobudowaną przy skrzyżowaniu z Koszykową. Za tę część odpowiadają natomiast Medusa Group i kalifornijskie Studio PCH.

Nobu Hotel Warsaw to doskonała wizytówka firmy w regionie

Warszawska inwestycja jest o tyle istotna, że to pierwszy hotel Nobu w tej części Europy. Otwarcia spodziewano się co prawda nie co wcześniej, ale każdy chyba rozumie, że wolano przeczekać pierwszą falę pandemii.

Warszawa to jedno z najdynamiczniej rozwijających się miast w Europie w ostatnich latach, dlatego bardzo się cieszymy, że marka Nobu staje się częścią tego rynku. Nobu Hotel Warsaw idealnie wpasowuje się w tętniącą życiem dzielnicę, a restauracja oraz Nobu Café już teraz są bardzo chętnie odwiedzane przez jej mieszkańców.

– Anthony Campaniaris, dyrektor generalny Nobu w Polsce

Obiekt jest pięciogwiazdkowy, zatem nie każdy będzie mógł sobie na niego pozwolić, ale ci, którzy się zdecydują, z pewnością nie pożałują. Poza stu siedemnastoma pokojami, restauracją i kawiarnią Nobu Hotel Warsaw oferuje też strefę wellness oraz przestrzeń do organizacji wydarzeń biznesowych. Ceny za noc zaczynają się od 700 zł. Również restauracja, której szefem kuchni jest Yannick Lohou (wcześniej Nobu Barcelona), nie jest dla każdego. Menu łączące tradycyjne dania japońskie ze stylem fusion rozpoczyna się od pozycji za około 80 zł, a kończy na takich za ponad 220. Można też od razu zdecydować się na menu testowe, które kosztuje 450 zł, ale pozwala posmakować większości specjałów Nobu. Te ceny nie powinny jednak odstraszać – wizyta w Nobu Hotel Warsaw ma być bowiem doświadczeniem, nie zwykłym noclegiem z wyżywieniem. Wachlarz doznań poszerzy dodatkowo jazz club, oferujący koncerty trzy razy w tygodniu. Na jego otwarcie trzeba jednak poczekać co najmniej do września.

Pokój w Nobu Hotel Warsaw (wizualizacja), fot. Tacit Investment/Medusa Group
12Pokój w Nobu Hotel Warsaw (wizualizacja), fot. Tacit Investment/Medusa Group
Damian Halik

Damian Halik

Kulturoholik, level 99. Czas na filmy, książki, komiksy i gry, generowany gdzieś między pracą a codziennymi obowiązkami, zawdzięcza opanowaniu umiejętności zaginania czasoprzestrzeni.

News will be here