News will be here
Prezent dla biegacza. Co kupić miłośnikowi joggingu?

Najbardziej klasycznym pomysłem na świąteczny prezent jest komplet – skarpetki plus majtki. Lata lecą, czasy się zmieniają, a my wciąż znajdujemy pod drzewkiem nudne wielopaki bielizny. W przypadku biegaczy skarpetki mogą jednak być wyjątkowo trafionym pomysłem... Oczywiście pod warunkiem, że nie będą to garniturowe modele – 100% bawełna.

Prezent dla biegacza, Klaus Hausmann, Pixabay
Fot. Klaus Hausmann/Pixabay

Jeśli chcemy zaimponować biegaczowi znajomością tematu, warto pomyśleć o skarpetach kompresyjnych. Wedle wielu zadowolonych użytkowników pomagają one w uzyskaniu lepszych wyników i przyśpieszają regenerację. Problemem może okazać się jedynie dobór rozmiaru. Zanim w sklepie online klikniemy zamów, ustalmy zatem ile centymetrów w łydce ma obdarowywany biegacz.

Zegarek sportowy – ekskluzywny prezent dla biegacza

Dla osób, które szukają czegoś ekstra, dobrym pomysłem może być zegarek sportowy. Inwestycja jest na tyle kosztowna, że najprędzej przypadnie do gustu osobie, chcącej obdarować swoją drugą połówkę. Dużo trudniej wyobrazić sobie sytuację, że sprzęt za kilkaset złotych (albo i kilka tysięcy) znajdziemy pod choinką od szwagra czy teściowej.

Dlaczego zegarek to prezent dla biegacza, który warto rozważyć? Pozwala na wygodny pomiar dystansu bez korzystania z aplikacji w smartfonie. Szacuje prędkość, kadencję, mierzy tętno, spalone kalorie i dziesiątki innych rzeczy nieciekawych dla zwykłego śmiertelnika – za to śmiertelnie istotnych dla biegacza!

Coś dla melomanów

Wielu biegaczy stawia na przebieżki z muzyką w uszach. Żeby ułatwić takiej osobie życie, można sprezentować jej słuchawki bezprzewodowe. Podstawową zaletą słuchawek z funkcją bluetooth jest... funkcja bluetooth. Dzięki łączności bezprzewodowej odpada odwieczny problem z plączącymi się kabelkami. Niejeden biegacz stracił kwadrans na rozplątywaniu słuchawek, nim wyszedł na trening. Oszczędźmy mu tego, bo im szybciej wyjdzie, tym szybciej wróci.

Pakietem go!

Prezent dla biegacza, Angelo Esslinger, Pixabay
Fot. Angelo Esslinger/Pixabay

Biegacza ciągle coś boli, a im więcej biega, tym boli go bardziej. Jest więc bardziej niż pewne, że jeśli zafundujemy swojemu biegającemu krewnemu pakiet trzydziestu zabiegów w salonie masażu, będzie wniebowzięty. Warto pomyśleć o dorzuceniu do zestawu wejściówek na basen i saunę. Wielce prawdopodobne, że za taki prezent biegacz będzie nam dziękował co najmniej do Sylwestra.

Buty? To się może nie udać

Wydawałoby się, że najbardziej oczywistym pomysłem na prezent dla biegacza powinny być buty. Istnieje jednak duże ryzyko, że ten podarek może się nie przyjąć. Dobieranie butów biegowych to metoda prób i błędów. Nawet jeśli obuwie odpowiada nam w sklepie, może się okazać, że podczas biegu będzie sprawiało problemy. Nim biegacz znajdzie idealny dla siebie model i markę, zwykle upływa sporo czasu. Szanse, że wytypowane przez nas buty okażą się strzałem w dziesiątkę, są jak 1 do 14 000 000. Dokładnie takie, jak trafienie szóstki w lotka, dlatego równie dobrze można kupić biegaczowi kupon w kolekturze.

Krzysztof Brągiel

Krzysztof Brągiel

Biegam, bo muszę. Bezruch niechybnie kazałby mi oszaleć. W bieganiu najbardziej lubię tę przerwę na zrobienie sobie selfie i kiedy deszcz z bezchmurnego nieba zaskoczy mnie w środku lasu, 10 kilometrów od domu.
News will be here