Założona przez Matthew "Nadeshota" Haaga firma rozpoczęła działalność na szeroko pojętym rynku gamingowym w 2016 roku; rok po tym, gdy zakończył on swoją e-sportową karierę. Obecnie 100 Thieves posiadają zespoły w szeregu popularnych gier kompetytywnych, ale rywalizacja na e-arenach nie jest ich jedynym zajęciem. Dziś to przede wszystkim lifestyle'owa marka premium, która poza e-sportem tworzy też związane z branżą gier treści dostępne w internecie, a dodatkowo posiada własną linię odzieżową. Od niedawna natomiast organizacja jest też oficjalnym partnerem Lexusa.

Samochody, popkultura i życie na poziomie

100 Thieves, Hundred Thieves, Lexus, Lexus USA

Rachell "Valkyrae" Hofstetter, Hammoudi "Yassuo" Abdalrhman, Leslie Ann Fu ("Fuslie") oraz Ian "Enable" Wyatt, fot. Lexus

Choć na pierwszy rzut oka obu tych firm nic nie łączy, żadnej z nich nie można odmówić pasji i odwagi w realizacji swoich planów. Właśnie dlatego Lexus – luksusowa marka z ponadtrzydziestoletnim doświadczeniem – wyciągnął rękę do grupy młodych, twórczych ludzi, którzy kreują przyszłość wirtualnej rozrywki. 100 Thieves od początku charakteryzuje się ambitnym podejściem do tworzonych treści oraz doskonale orientują się w oczekiwaniach chcących żyć na poziomie młodych ludzi.

Dostrzegamy autentyczny związek między samochodami, kulturą i stylem życia premium. Jesteśmy podekscytowani, że znaleźliśmy podobnie myślącego partnera w 100 Thieves. Współpraca umożliwi nam zaskoczenie i zachwycenie społeczności 100 Thieves innowacyjnymi treściami i zaawansowanymi doświadczeniami opracowanymi specjalnie dla nich.

– Vinay Shahani, wiceprezes ds. marketingu amerykańskiego oddziału Lexusa

Starając się przyciągnąć młode pokolenie do swoich salonów, Lexus stawia na silną obecność w świadomości obecnych dwudziestokilkulatów. Właśnie dlatego dom produkcyjny 100 Thieves, gdzie tworzona jest znaczna część publikowanych przez nich treści, przejdzie metamorfozę. Przede wszystkim od teraz nazywać się będzie Lexus Content House. Wewnątrz pojawi się natomiast Lexus Lounge, a więc przestrzeń oferująca wyjątkowe doświadczenia dla osób poszukujących komfortowej chwili relaksu.

100 Thieves oddelegowało też swoje gwiazdy

https://www.youtube.com/watch?v=AO8LYHFkqps

W ramach współpracy między Lexusem a 100 Thieves nie mniej ważny jest też aspekt ludzki. Właśnie dlatego czołowe autorki organizacji – Valkyrae i Fuslie – zostały ambasadorkami Lexusa. Pierwsza z dziewcząt to istna królowa YouTube'a, jak zwykli ją nazywać fani i przedstawiciele branży. Rachell Hofstetter jest najpopularniejszą kobiecą streamerką w serwisie. Z kolei Leslie Ann Fu udziela się przede wszystkim na Twitchu. Kilka miesięcy temu na jej kanale głosowano nad modyfikacjami wyjątkowego Lexusa Gamers' IS.

Jesteśmy podekscytowani współpracą z tak legendarną marką premium, jaką jest Lexus. Zarówno oni, jak i my skupiamy się na jakości i innowacjach w każdej z naszych branż. Cieszy nas, że pokażemy naszym fanom nasze nowe cztery kółka i niesamowite treści, które stworzymy w Lexus Content House.

– Matthew "Nadeshot" Haag, CEO 100 Thieves

Współpraca z 100 Thieves to kolejny głęboki ukłon japońskiej marki w kierunku młodych kierowców. Od początku roku bardzo mocno zwracano się do tej grupy w przeznaczonych na amerykański rynek reklamach nowego Lexus IS. W lutym zaprezentowano natomiast wspomniany już egzemplarz Gamers' IS, czyli wymarzony samochód dla graczy. Strategia zdaje się więc spójna – czas pokaże, dokąd zaprowadzi Lexusa.

Damian Halik

Damian Halik

Kulturoholik, level 99. Czas na filmy, książki, komiksy i gry, generowany gdzieś między pracą a codziennymi obowiązkami, zawdzięcza opanowaniu umiejętności zaginania czasoprzestrzeni.