Pierwszy integracyjny skatepark Toyota Wheel Park – idea olimpijska i paraolimpijska w praktyce

fot.: mat. prasowe
fot.: mat. prasowe
Sport nie zna słowa "ograniczenie" ,czyli pierwszy integracyjny skatepark Toyota Wheel Park.

Toyota Wheel Park w Rzymie to więcej niż skatepark. W jednym obiekcie można uprawiać wiele różnych sportów, w tym Bicycle Moto Cross (BMX), skateboarding, który w 2020 roku na Igrzyskach w Tokio dołączy do dyscyplin olimpijskich, oraz jeden z najnowszych sportów na świecie – WheelChair Moto Cross (WCMX).

fot.: mat. prasowe
fot.: mat. prasowe

Kolejne skateparki Toyota Wheel Park będą otwierane w całej Europie w ramach zaangażowania Toyoty w światowy ruch olimpijski i paraolimpijski. Obiekty te powstają we współpracy z lokalnymi społecznościami, aby skupić wokół nich środowiska sportowców i amatorów o różnym stopniu sprawności.

Sieć skateparków Toyoty dostosowanych do potrzeb niepełnosprawnych to kolejny element zaangażowania firmy jako partnera mobilności ruchu olimpijskiego i paraolimpijskiego, którego wyrazem jest globalna akcja „Start Your Impossible”. W jej ramach zostało uruchomionych wiele inicjatyw nakierowanych na propagowanie sportu i zwiększenie mobilności, takich jak Universal Street Games czy the Toyota Mobility Project. Kampania ta została ogłoszona na trzy lata przed igrzyskami w Tokio. Od 2015 roku Toyota jest partnerem mobilności Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego i Międzynarodowego Komitetu Paraolimpijskiego.

fot.: mat. prasowe
fot.: mat. prasowe

„Kampania Start Your Impossible pokazuje, że ograniczenia ruchowe to nie powód, żeby się nie realizować. Toyota przekonuje, że kiedy mamy swobodę poruszania się, wszystko jest możliwe, a ten skatepark to udowadnia. Bardzo się cieszę, że Toyota wspiera WCMX i pomaga zaangażować się w ten wspaniały sport. Z pomocą Toyoty możemy pokazać światu potencjał WheelChair Moto Cross oraz udowodnić, że wózek inwalidzki jest nie tylko narzędziem poruszania się na co dzień, ale także sprzętem sportowym, jak deskorolka czy BMX” – skomentowała program Toyota Wheel Park Lilly Rice, zawodniczka WCMX. Lilly Rice jest pierwszą kobietą w Europie, która wykonała salto do tyłu na wózku. W Mistrzostwach Świata WCMX 2018 zdobyła srebrny medal.

fot.: mat. prasowe
fot.: mat. prasowe

Przez ostatnie 8 lat Bunker Skatepark (BNKR) pomógł rozwinąć kulturę skateboardową w Rzymie. Prowadzi letnie szkoły, obozy skate’owe oraz innowacyjny program terapii przez sporty akcji. Toyota BNKR Hybrid Skatepark powstał na podstawie prototypowego skateparku zbudowanego w Kopenhadze. Został on poddany testom, aby upewnić się, że nie tworzy żadnych barier dla zawodników i innych osób niepełnosprawnych. Park Toyoty w Rzymie został wyposażony także w specjalistyczny sprzęt WCMX, który umożliwia każdemu niepełnosprawnemu uprawianie tego sportu.

Źródło: materiały prasowe.

 

Autor artykułu
More from Redakcja

Nowa generacja samochodu Toyoty do testowania autonomicznej jazdy na targach CES w Las Vegas

Na targach Consumer Electronics Show w Las Vegas zadebiutuje TRI-P4, nowy samochód...
Czytaj wiecej

Z radarem na imprezę

Idziesz w miasto i nie wiesz jaki klub wybrać? A gdyby można było ocenić sytuację bez zaglądania do środka? Nowa aplikacja na telefon daje taką możliwość.

Idziesz w miasto i nie wiesz jaki klub wybrać? A gdyby można było ocenić sytuację bez zaglądania do środka? Nowa aplikacja na telefon daje taką możliwość.

W miastach pojawia się coraz więcej knajp, klubów,etc. Gdy macie swój ulubiony, którego jesteście stałymi bywalcami, wtedy nie ma problemu, wiadomo czego się spodziewać. A co gdy wychodzicie na imprezę i nie macie pomysłu, w którą stronę się skierować? Idziecie na podryw, czy na randkę ze swoją połówką? Wybieracie się spędzić towarzysko wieczór w dobrym gronie znajomych, czy szukacie towarzyszy zabawy w knajpie? Chcecie w spokoju posiedzieć i pogadać czy rzucić się wir zabawy? Macie zamiar przepuścić całą wypłatę, czy raczej zabawić się budżetowo? Na te wszystkie pytania odpowie aplikacja zwana PartyRadar. ocena

Działa na zasadzie dzielenia się opiniami przez użytkowników. Dzięki temu możemy zdalnie podejrzeć, co w danym klubie się dzieje. Oceny są widoczne na żywo w czasie trwania imprezy. Możemy dowiedzieć się jak tłoczno jest w danym klubie, jaki jest przekrój gości (więcej dam, panów, po równo) oraz czy wejście jest za darmo czy trzeba płacić. W aplikacji możemy zalogować się przez konto facebook, dzięki temu w łatwy sposób wyszukamy po klubach znajomych. Gdy już dotrzemy do wybranej instytucji kulturalnej w prosty sposób ocenimy co się tam dzieje i podamy dalej. Panel ocen to trzy proste suwaki, którymi określamy tłok, przekrój i cenę wejścia. Pod spodem jest jeszcze ogólna ocena składająca się z gwiazdek w skali od 1-5. Nawet gdy mamy już mocno w czubie obsługa aplikacji jest intuicyjna i banalnie prosta. Póki co Party Radar można pobrać na telefony z Androidem na pokładzie ale niebawem ma być również dostępna wersja dla produktów Apple’a.

Autor artykułu
More from Piotr Skowron

Kup motocykl od… Batmana!

Gadżety filmowe są rozchwytywanymi ciekawostkami, kupują je fani kina, ale i inwestorzy....
Czytaj wiecej