News will be here

Nie ukrywam, że jestem ogromnym fanem Lexusa LC. Już w wersji coupé zrobił na mnie wrażenie i jest jednym z lepszych aut, jakimi było mi dane jeździć. Pierwsze plotki o tym, że flagowy sportowy model Lexusa otrzyma też wersję z otwieranym dachem, pojawiły się dwa lata temu. Już wtedy zrobiło się gorąco i było wiadomo, że może to być przede wszystkim piękne auto. Potwierdzenie otrzymaliśmy już rok później, kiedy to oficjalnie potwierdzono powstanie tego modelu. Jeszcze przed jego rynkowym debiutem zaprezentowano natomiast specjalną wersję – LC Convertible Regatta Edition – udowadniając, że Japończycy nie znają granic perfekcji.

Upragnione cabrio wchodzi na rynek

Lexus LC Convertible Regatta Edition
Lexus LC Convertible Regatta Edition, fot. Lexus International

Tak oto jesteśmy dwa lata po plotkach i możemy cieszyć się z Lexusa LC Convertible. No, prawie. Nie trafił on jeszcze oficjalnie do sprzedaży w Polsce – co nastąpi jesienią – ale możemy podziwiać go w wybranych salonach Lexusa. Chyba nawet ci, którzy nie są fanami marki, nie będą w stanie powiedzieć złego słowa o tym modelu, a przynajmniej nie o jego wyglądzie. Jedno spojrzenie na kabriolet Lexusa i bardzo szybko można się w nim zakochać. Jednocześnie można być pewnym, że nie jest to po prostu LC pozbawiony sztywnego dachu. Inżynierzy japońskiego koncernu bardzo ciężko pracowali, by zachować właściwości i wrażenia z jazdy, które doskonale znamy z modelu coupé. Pierwsze testy jasno mówią o tym, że im się udało.

Unikalne wnętrze i lakier z okazji premiery

Lexus LC Convertible
Fot. Lexus International

Lexus uznał, że sam fakt premiery LC Convertible to za mało. Trzeba zrobić coś jeszcze. Od razu było wiadome, że w przyszłości zobaczymy rozmaite edycje kolorystyczne tego modelu. Podobnie było przecież w przypadku LC 500, jednak tym razem projektanci przeszli samych siebie. Z okazji premiery swojego najnowszego cabrio Lexus przygotował ekskluzywną wersję Regatta Edition o wyjątkowej kompozycji kolorów. Pierwsze co rzuca się w oczy, to kolor karoserii.

Nadwozie wykończono lakierem Structural Blue. Do jego stworzenia zastosowano zaawansowaną technologię lakierniczą, aby odtworzyć intensywną głębię barw, występującą w świecie przyrody. Zawarte w pigmencie mikrocząsteczki odbijają światło w sposób uwydatniający krzywizny karoserii i zmieniający postrzeganie światła oraz cienia podczas oglądania jej pod różnymi kątami. W podobnym kolorze jest oczywiście dach, który idealnie komponuje się z lakierem nadwozia.

Lexus LC Convertible Regatta Edition
Wnętrze LC Convertible w wersji Regatta Edition, fot. Lexus International

Sam błękit na zewnątrz nie robi jednak takiego wrażenia jak jego połączenie z białą, skórzaną tapicerką z ciemnoniebieskimi elementami. To połączenie idealne i można śmiało założyć, że LC Convertible Regatta Edition będzie bardzo porządną wersją. To bardziej niż pewne, tym bardziej że jest to edycja limitowana, co tylko nadaje jej kolekcjonerskiej unikalności.

Lexus LC Convertible Regatta Edition, fot. Lexus International
Jan Urbanowicz

Jan Urbanowicz

Kinem jestem zafascynowany niemalże od kołyski, a przygody z nim zaczynałem od starych westernów i musicali z lat pięćdziesiątych. Kocham animacje Disneya, amerykańską popkulturę, "Gwiezdne wojny" i "Powrót do przyszłości". W filmach uwielbiam, że mogę spoglądać na świat z czyjejś perspektywy. Od wielu lat tworzę i współprowadzę podcasty o tematyce filmowej.

News will be here